Eşine Sevgililer Gününde öyle bir şey verecek ki!

Gönül İşleri Dizisi Final Yapıyor

Galatasaray’da Prandelli’nin bileti kesildi

Trabzonspor Uğur Demirok’la sözleşme imzaladı

Çocukları için eve yoğun bakım odası kurdular

Gündem 4 Nisan 2015
292

Üç ay önce menenjit hastalığına yakalanan 5 aylık Rabia Yılmaz ömür boyu cihazlara bağlı olarak hayatını devam ettirecek. Devamlı cihaza bağlı olan bebeğin bakımını günün 24 saati başında bekleyen Anne Ayşe Yılmaz eksiksiz yapıyor. Her 4 saatte bir oksijenle temizliği yapılan bebeğin maması da burnundan hortumla veriliyor. Ayrıca elektrik kesintisi olduğu takdirde, jeneratörü devreye sokmak için de 24 saat başında bekleniyor.

ÇOCUĞUN HİÇBİR ŞEYİ YOKTU

Konuyla ilgili baba Ayetullah Yılmaz şöyle konuştu: “Yılbaşında Bağcılar Devlet Hastanesi’ne gittiğimizde çocuğun hiçbir şeyi yoktu. Hastaneye gidene kadar normal olarak sütünü emiyordu. Hastanede kan tahlilleri ve akciğer filmi çektikten sonra odaya aldılar. Eve gönderecekler diye beklerken çocuğun ağzından balgam geldi. Cihazlara bağladılar. ‘Gizli ateşten dolayı beyne vurmuş ve beyne hasar vermesin diye uyutuyoruz’ dediler. Çocuk yoğun bakım ünitesi olmadığı için bizi Halkalı’da bir özel hastaneye sevk ettiler. Yılbaşından beri hastanedeydik. Bir hafta önce taburcu ettiler. Bir haftadır evde. Doktorun bana, ‘Bu çocuk hiçbir zaman beynini kullanmayacak, hiçbir zaman gözlerini açmayacak. Ve normal bir insan gibi sizinle iletişim kuramayacak’ dedi.” 

EVE KİMSE GİREMİYOR

Açıklamalarına devam eden baba Yılmaz: ”Çocuk enfeksiyon kapmasın diye evi yeniden düzenledik. Eski eşyaları attık. Evi yoğun bakıma çevirdik. Eve kimse giremiyor. Çocuklar normal yaşantısından uzak. Psikolojileri bozuldu. Annesi 7-24 başında duruyor. Ben, elektrik kesilir korkusundan dolayı, iki saat uykuyla işe gidiyorum. Elektrik gittiği takdirde bir dakikalık bir ömrü var. Hemen jeneratörü çalıştırmamız lazım. Sağlık bakanlığı beni duyacaksa, bu çocuğu gördükten sonra ellerini vicdanlarına koysunlar. Gelsinler çocuğun halini görsünler, ben bu çocuğa evde nasıl bakacağım? Yara olmasın diye çocuğu çevirmemiz lazım, doktor bile çevirmeye çekindi. Onlar çekindiyse biz nasıl çevireceğiz. Bu çocuk bir ömür boyu gözümüzün önünde eriyip gidemez. Bir şeyler yapsınlar. Ben bir babayım, işten gelip çocuğu bu şekilde görünce ciğerim parçalanıyor. Bütün gün toz toprağın içinde çalışıyorum, sonra buraya gelip çocuğun yanına geliyorum. Doktorlar hastanede bakamadıktan sonra ben evde nasıl bakacağım? Bin 100 lira maaş alıyorum. 350 kira veriyorum 4 çocuğa bakıyorum. Bu kadar cihaz ve ilaçların masraflarını nasıl karşılayacağım” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: