Böcekçi polisler sağlık kontrolünde

Öğretmenlerden laiklik dersi

Beni Affet dizisinin yeni bölümünde şok olaylar!

“4 ana konuda konuşacağız”

Çocuklardan anlamlı destek

Sağlık 28 Nisan 2015
342

Ressam Hülya Ersezgin ve talebeleri yaptıkları resimlerden elde ettikleri geliri Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Onkoloji Kliniği’ne bağışladı.

Ressam Hülya Ersezgin ve talebeleri Yağmur Duman, Beray Tutal, Ezgi Erand, Orhan Şahin ve Çınar Alkış, yaptıkları resimleri sergileyerek elde ettikleri geliri, CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Onkoloji Kliniği’ne bağışladı.

CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Profesör Doktor Emin Kurt, Çocuk Onkolojisi Uzmanı Doçent Doktor Ali Aykan Özgüven ve Başhemşire Nimet Petek; Hülya Ersezgin ve minik ressamlara teşekkür belgelerini takdim etti.

Başhekim Profesör Doktor Emin Kurt, Hülya Ersezgin ve talebelerine bu anlamlı davranışları için teşekkür ederek, “Bizim inancımız ve kültürümüze göre, veren el alan elden üstündür. Kültürümüzde bunun pek çok örneği vardır. Yoksullara yardım eli uzatmak, yetim kalmış kızlarımızın çeyizlerini hazırlamak gibi. Bu anlamda pek çok vakıf kurulmuştur. Günümüzde de bu tür vakıflar ve topluma katkı sağlamak için çaba harcayan Hülya Ersezgin gibi değerli insanlar bulunmaktadır. Yaptıkları resimlerle bir sergi gerçekleştirdiler ve sergiden elde ettikleri geliri Hastanemiz Çocuk Onkolojisi Kliniği’ne bağışladılar. Bu bağışı, çocuklarımızın motivasyonlarını artırmak için türlü tesirliklerde kullanacağız. Hülya Hanım ve ekibindeki çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bunun gibi örnek davranışlar, çocuklarımızın yardımlaşma ruhunun daha da gelişmesini sağlayacak.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: