Bisikletli baba korkuttu

Caner Erkin İsmail Kartal’a öfke kustu

Hava durumu

Galatasaray’da Muslera’ya talip aranıyor!

Çocuklar koltuklara yerleşti

Gündem 22 Nisan 2015
411

Kentteki yöneticiler ve bürokratlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı faaliyetleri kapsamında koltuklarını sembolik olarak çocuklara bıraktı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı faaliyetleri çerçevesinde, Nefise Necip Teymur İlkokulu talebelerinden Elif Naz Kayadaleren, Çağan Şahin ve Cahit Doğan, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Profesör Doktor Yavuz Coşkun’u makamında ziyaret etti.

Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Profesör Doktor Coşkun, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Öğrencileri yetiştiren öğretmenlere de çok teşekkür eden Profesör Doktor Coşkun, güzel ve aydınlık bir gelecek için çocuklar ve gençlerin oldukça değerli olduğunu dedi.

Konuşmaların akabinde Rektör Profesör Doktor Yavuz Coşkun’un koltuğuna oturan Elif Naz Kayadaleren, Gaziantep Üniversitesinin pek çok alanda ilkleri başardığını, bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli çalışmalar yaptığını ifade etti.

GAÜN Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Cahit Bağcı, Nefise Necip Teymur İlkokulu Müdürü Ömer Faruk Çelik ve Rehberlik Öğretmeni Tuğba Kiremitci’nin de katıldığı ziyarette, Nefise Necip Teymur İlkokulu Müdürü Ömer Faruk Çelik, GAÜN’ü takdirle izleyip gurur duyduklarını kaydetti.

23 Nisan nedeniyle, Gaziantep Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda görev yapan idareci, öğretmen ve aynı okulda öğrenim gören talebeler İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Adnan Arslan’ın karşıladığı heyetteki talebelerden Emre Kaplan, Arslan’ın makam koltuğuna oturarak bir günlüğüne il jandarma komutanı oldu.

Samimi bir ortam içerisinde gerçekleşen ziyaret karşılıklı armağanlaşmanın akabinde sona erdi.

23 Nisan kutlamaları çerçevesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ı makamında ziyaret eden Aslı Alevli İlkokulu talebelerinden Melis Akbulut, Şiran’a çiçek takdim ederken müdürlük koltuğunu ise Diyar Kocabaş devraldı.

Kocabaş, ilk olarak teşekkür konuşması yaparak; “En büyük görevimiz bu vatanı vatanlar içinde en büyük vatan bu milleti ise milletler içerisinde en büyük millet yapmaktır” dedi.

Spor alanlarının artırılmasını isteyen Kocabaş, şube müdürlerinden bilgiler aldı. 

Koltuğunu devreden Şiran da “Göz aydınlığımız, zenginliğimiz çocuklarımızın bu müstesna gününü kutluyoruz. Şu anda bizim bulunduğumuz konumlara kısa zaman akabinde onlar geçecekler. En güzel şekilde eğitimlerini alıp ülkemizi bulunduğu konumdan çok daha ileriye taşıyacaklarından şüphemiz yoktur” dedi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tesirlileri çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, koltuğuna temsili olarak Mehmet Tuncay Aykaç İlköğretim Okulu 5. Sınıf talebesi Ceren Kördeve’ye bıraktı. 

Kördeve, Şehitkamil Belediyesinin beldeye kazandırmış olduğu hizmetlerden dvukaatı Başkan Fadıloğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde Kördeve, özel kalem müdürünü çağırarak, okul bahçelerinin çimlendirilmesi ve bazı konularda talimatlar verdi. Fadıloğlu, talebelere günün anısı olarak türlü armağanler takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dvukaatısıyla koltuğunu Ahmet Çelebi İlkokulu talebesi Sümeyye Doğan ve Çağdaş Bilgi Okulu Öğrencisi Dilber Okçu’ya devretti.

Yapmak istedikleri projeleri Başkan Tahmazoğlu’na anlatan Doğan, ilgili müdürlüklere okulunun bahçesinin temizlenmesini ve asfalt yapılmasının talimatını verdi.

Belediye Başkanlığının zor olduğunu söyleyen 11 yaşındaki Sümeyye, koltuğa oturduğunda çok heyecanlandığını belirterek “Başkanımızın yaptığı iş gerçekten çok zor. Çok çalışmak lazım. Allah, başkanımıza yardım etsin” dedi.

Tahmazoğlu da bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: