Nikos Zisis’ten Real Madrid açıklaması

IŞİD lideri Bağdadi’nin yaralandığı iddia edildi

Diyarbakır’da facia kıl payı önlendi

İngiltere’ye ikinci bebek geliyor!

Çin silah üretmeye devam ediyor

Teknoloji 16 Mart 2015
1.129

Çin silah üretimini artırarak dünya 3.’sü olan Almanya’nın yerine geçmeyi başardı.Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü tarafından yayımlanan raporda, Çin’in son 5 yılda silah ihracatını yüzde 143 arttırarak 300 milyar doların üzerine çıkardığı belirtildi.

SON 10-15 YILDA ÇOK İLERLEDİ

Kıdemli Araştırmacı Siemon Wezeman, raporda Çin’in askeri teçhizat kalitesinin son 10-15 yılda çok ilerlediği yorumunda bulunurken, Batı ve Rus silahları ithal eden müşterilerin benzer nitelikteki silahları artık daha az maliyetle Çin’den temin edebilmesinin mümkün olduğunu açıkladı.

ÇİN İLE TÜRKİYE GÖRÜŞÜYOR

Wall Street Journal gazetesi, bu konuda Türkiye’nin Çin’le yürüttüğü hava savunma füze sistemi görüşmelerini örnek gösterdi. Türkiye’yle muhtemel anlaşmanın Çin’in geleneksel pazarlarının haricinde iş kaptığını gösterdiğine işaret eden ABD merkezli Gazete, ülkenin ana ihraç pazarlarının ise Pakistan, Myanmar ve Bangladeş olduğunu vurguladı.

ÇİN SİLAH SANAYİSİNDE SÖZ SAHİBİ

Çinli askeri teçhizat üreticileri uluslararası silah pazarlarında yükselişe devam ediyor. Sergilenen silahlar arasında özellikle Türkiye’ye satışı söz konusu olan FD-2000 kodlu füze savunma sistemi ile insansız hava aracı Wing Loong ilgi çekiyor.00 Çin’in küresel silah pazarındaki payı yüzde 5 seviyesinde, fakat hızla yükselişe devam ediyor. Bu alanda liderlik yüzde 31 ile ABD sahip, onu yüzde 27 payla Rusya takip ettiği biliniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: