Sigaranın İnsan Sağlığına ve Beynine Etkileri

Beşiktaş’tan Mesut Hoşcan’a tebrik

Sanayi üretimi hız kesti

Bahçeli : ‘Doğruları haykırmak için bilendim’

Chrome Windows XP’ye müjdeyi verdi!

Teknoloji 18 Nisan 2015
372

Windows XP, Microsoft’un desteğini kaybetmiş olsa da Google, XP’de Chrome kullananlar için bir süre daha güncelleme sunacağını ifade etmişti. Firmanın 2013’te yaptığı izaha göre Chrome kullanıcıları, tarayıcıyı Windows XP’de Nisan 2015‘e kadar kullanabilecekti.

Lakin geçen dünya çapında Windows XP’yi kullananların rakamının halen yüksek olması, Google’ın verdiği son tarihi ileri taşımasına sebep olduğu biliniyor. Google, dediğine göre Nisan 2015’e geldiğimizi, lakin bu vaadi uzattıklarını belirtti. Chrome mühendislik bölümünün başındaki Mark Larson, bir blog gönderisinde şu cümleyi sarf etti: “Windows XP’deki Chrome için 2015’in sonuna kadar normal güncellemeleri ve güvenlik yamaları sunmaya devam edeceğiz.”

Yine de tüm bunlar, Google’ın Windows XP’yi kullanmaya devam etmenizi önerdiği anlamına gelmiyor. Larson, XP kullanan PCın zararlılara karşı tehlikede olduğunu ve bu pozisyonun Chrome’da güvenli bir gezinti ortamı oluşturmayı çok zorlaştırdığını söylüyor. Bu nedenle Google, Windows XP kullananlara desteklenmekte olan, güvenli bir işletim sistemine geçiş yapmalarını öneriyor.

Bu arada Chrome’un XP desteği ortadan kalksa bile Firefox ve Opera’nın son sürümlerinin, sistem gereksinimlerinde Windows XP’ye yer vermeye devam ettiğini söylemekte yarar görüyoruz…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Derbi öncesi son durum

Derbi öncesi son durum

21 Mart 2015
288
Yök’e  yeni başkan

Yök’e yeni başkan

11 Kasım 2014
268
İşte İpad Pro

İşte İpad Pro

1 Mayıs 2015
360
Volkan Demirel rekor peşinde

Volkan Demirel rekor peşinde

20 Nisan 2015
305

%d blogcu bunu beğendi: