Bedelli askerlik 600 bin gencin umudu oldu

Kobani’de son durum! Sınırda şiddetli çatışma var!

Erdoğan:’Birileri bileklerimize pranga vurmasın’

Anadolu Efes veda etti

CHP adayı Çetin Arık itiraf etti

Gündem 5 Mayıs 2015
348

CHP’li milletvekili adayı Çetin Arık daha önce geçirdiği zorluklardan bahsetti. Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili adayı Çetin Arık, seçim uğraşları kapsamında Kemerliler Derneği’ni ziyaret ettiği öğrenildi. Ziyarette zor koşullar altında, kimi zaman tarlalarda mercimek toplayarak harçlığını çıkartarak okuduğunu dile getiren Arık, insanlara hizmet için siyasete atıldığını söyleyip Kemerlilerden destek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Çetin Arık seçim uğraşlarını kapsamında Kemerliler Derneği’ni ziyaret etti. Yakın ilgi ile karşılanan Arık, dernek üyelerine ‘Emmilerim’ diye hitap edip, Sarız’da zor koşullar altında tıp fakültesini kazandığını belirtti. Çiftçi bir ailenin çocuğu olduğunu ve harçlığını çıkartmak için Yozgat’ın Şefahatli beldesinde mercimek yolmaya gittiğini anlatan Arık, bölge insanına hizmet etmek için siyasete atıldığının altını çizdi. Arık izahlarını şu şekilde sürdürdü: “Sayenizde Kayseri’nin sayılı doktorlarından biri oldum. Çok şükür ekonomik olarak bir beklentim yok. Dokunulmazlık zırhına da ihtiyacım yok. Nasıl doktor olarak ilime, ilime hizmet ettiysem, milletvekili olarak da hizmet etmek istiyorum. Seçildiğim zaman her zaman kapım sizlere açık olacak. Orada bir eviniz, bir evladınız olacak.”

Çetin Arık’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kemerliler Derneği Başkanı Recep Bostan ise Büyükşehir Yasası ile köy merasının ellerinden gittiğini belirterek, Arık’tan seçilmesi pozisyonunda bu konuya ilgi göstermesini istedi. Bölgenin göç verdiğini ve istihdam sorunları olduğunu dile getiren Bostan, 1985 senesinde gündeme gelen Kırsal Kalkınma Sulama Projesi’nin hala hayata geçirilmediğini ifade etti. Arık’tan bu konuda da yardımcı olmasını talep eden Bostan, projenin hayata geçmesinin bölge çiftçisini rahatlatacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: