Medcezir son bölümüyle izleyicileri ekran başına topladı

Devlet Bahçeli: ‘Cehennemde uyandık’

Kelime oyunu yayından mı kaldırıldı?

Ronaldo’dan Arda Turan açıklaması!

Cep telefonlarına ücretsiz performans ayarı

Teknoloji 18 Nisan 2015
312

Bilgisayarlar, telefonlar ve tabletler insanları düşündüğünüzden daha fazla strese sokabiliyor. Sorunlu bataryalar, yavaş çalışan işletim sistemi ve giderek ekran başındaki bekleme süresinin artması sonunda, tüketiciler cihazlarını değiştirmeleri gerektiğini düşünüyor. Yeni bir cihaz aldıklarında da bir süre akabinde aynı sorunların onları beklediğini fark ediyorlar. Sürekli olarak yeni cihaz satın almanın maliyeti çok yüksek.

F-Secure Booster, kullanıcıların yavaşlık sorunlarını çözüyor

Ücretsiz olan bu uygulama ile eski ve yeni fark etmeden elinizdeki tüm cihazlara daha iyi performans için ince ayar yapmanız mümkün oluyor. Parasının değerini bilen tüketiciler için, F-Secure Booster, cihazları daha hızlı hale getirecek ayarları otomatik olarak yapıyor. Böylece, yeni bir PC veya mobil cihaz almanıza gerek yok.

F-Secure Booster, cihazlarınızda zamanla oluşan, çöp dosyalar ve hataları düzeltir. Bu sorunları kullanıcılar fark etmezken, hafızada oluşan hatalar ve artık dosyalar birikerek, PClarınızın, dokunmatik telefonlarınızın ve tabletlerinizin zamanla yavaşlamasına neden olur. Bu yavaşlama yüzünden çoğu kullanıcı isyan edip yeni bir cihaz alma kararı alıyor.

F-Secure Cihaz Güvenliği Direktörü Antero Norkio, konuyla ilgili şu izahlarda bulundu  “Bilgisayarlar ve telefonlar akıllı cihaz olarak anılsa da, çoğu zaman kendi işlerini çok az görüyorlar. Yaşanan sorunlar kendileri düzeltemediği için kullanım ömürleri hızla düşüyor. Aslında cihazlarımızın kullanım ömrü bundan çok daha fazla. Enerji almaya devam ettikleri sürece, yıllarca sorunsuz çalışmak için tasarlanıyorlar. Genellikle, kullanıcılar cihazlarının bir süre akabinde sorun çıkarttığını görmeye başlayınca, artık yeni bir ürün satın almaları gerektiğini düşünmeye başlıyor. Aslında, sadece ufak tefek ayarlar ve dosya temizlikleriyle PC ve mobil cihazlarının yeni gibi çalışabileceğini bilmiyorlar.”

Gartner araştırmaları, 2015 senesinde 2,5 milyar yeni PC, dokunmatik telefon ve tabletin pazara sürüleceğini gösteriyor. Bir önceki seneye göre bu rakam % 2,8’lik artış anlamına geliyor. Üreticilerin kar marjlarını korumak için, PC’lerin fiyatlarının artacağı da analistler tarafından öngörülüyor. Kısacası, PCınızı değiştirmek düşündüğünüzden daha pahalıya bile patlayabilir.   F-Secure Booster, cihazlarını değiştirmeden, sistem dosyaları üstündeki bozuklukları ve artıkları bulmalarını sağlıyor. Bunları ortadan kaldırarak, sistemin hızlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Tecrübeli olmayan kullanıcılar için, programların yarattığı ve kullanılmayan artık dosyaları, yıllardır cihazınızda yapılan her güncellemenin yedeklerini, tespit edip silmek çok zor. Tüm bu fazla dosyalar, mobil cihazlarınızın ve dizüstü PClarınızın şarjını da hızla tüketiyor. F-Secure ayrıyeten, “bloatware” adı verilen, cihazlara fabrikada kurulan istenmeyen programları da tespit edip silebiliyor. Bu ufak dosyaların, sabit diskiniz ve cihazının hafızasında ne kadar yer tutuğunu tahmin bile edemezsiniz. Bunlardan kurtulmak, daha fazla RAM ve depolama yeri kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca cihazınız büyük bir yükten kurtulduğu için daha performanslı çalışarak batarya ömrünüzü de uzatacaktır.  

F-Secure’s Genel Müdür Yardımcısı Samu Konttinen‘e göre, F-Secure Booster kullanımı cihazlardaki güvenlik risklerini azaltırken, cihazların ömrünü uzatıyor. Konttinen konuyla ilgili şu yorumda bulundu; “Eski sürümde kalmış programların artık dosyaları hacker’ların saldırması için arka kapılar oluşturuyor. Hacker’lar her programı güncellemenin kullanıcılar tarafından külfet olduğunu biliyor. F-Secure Booster, sizin yerinize PCınızı koruyor. Gerekli ayarları yaptığı için F-Secure Booster kullanırken gözünüz arkada kalmayacak. Yazılımımız diğer programlarla ortaklaşa çalışır ve kullanımı çok basittir” F-Secure Booster, Android cihazlar ve Windows PC’ler için piyasaya sürüldü. F-Secure programın ücretsiz ve Premium versiyonlarını tüketicilere sunuyor. Premium versiyon kullanıcıya bir çok farklı yeni ayar sunuyor, örneğin cihazdaki tüm programları otomatik olarak güncelleyebiliyor. Programın PC sürümü, F-Secure web sitesinde, Android sürümü ise Google Play Store’da bulunuyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Güzel Köylü Fragmanı!

Güzel Köylü Fragmanı!

5 Ocak 2015
390
Bayrağı yaktılar!

Bayrağı yaktılar!

5 Ocak 2015
281
Diyarbakır uçuşa geçiyor

Diyarbakır uçuşa geçiyor

22 Şubat 2015
380
Prandelli’nin fişi çekildi

Prandelli’nin fişi çekildi

26 Kasım 2014
310

%d blogcu bunu beğendi: