Öğrenci yurdunda hasar sebebiyle değişiklik!

Güneylilerden Yunanistan’a destek

Giresun’un forveti Eren olabilir

Meme kanseri aşısında flaş gelişme

Çanakkale’de Deniz Gezmiş unutulmadı

Gündem 6 Mayıs 2015
303

Çanakkale’de Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için tören düzenlendi… Çanakkale’de Emek Partisi öncülüğünde, 6 Mayıs 1972’de idam cezası infaz edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı 43’ncü ölüm yıldönümünde iskele meydanında gerçekleştirdikleri yürüyüş ve basın izahıyla anıldığı görüldü.

Golf Aile çay bahçesi önünden başlayan yürüyüşe Emek Partisi, Emek Gençliği, Türk Tabipleri Birliği Çanakkale Tıp Öğrencileri kolu ve bir çok yurttaşta yoğun ilgi göstererek katılım gösterdi. Kordon boyunca ellerinde Emek Partisi flamaları ve ‘Yaşasın Devrim ve Sosyalizm’, ‘Faşizme Ölüm, Halka Hürriyet’, ‘Yusuf, Hüseyin, Deniz sürecek, sürecek mücadelemiz’ sloganları atarak İskele Meydanı’na geldi. İskele Meydanı’na Emek Partisi üyeleri saygı duruşunda bulundu. Meydana, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin Aslan’ın fotoğraflarının bulunduğu temsili dar ağacı da kurulduğu görüldü.

68 Kuşağı Gençlik önderlerinden Emek Partisi Çanakkale eski İl Başkanı ve İnsan Hakları Derneği Çanakkale eski Şube Başkanı Ensar İlyasoğlu konuşmasında, “Denizler, emperyalizme karşı gerçek bir demokrasi için halk demokrasisi için mücadele edenlerdir. Denizler’in temsil ettiği boyun eğmeyen temsilcileri olarak mücadele etmek bizim boynumuzun borcudur. Denizler, ‘Faşizme karşı, emperyalizme karşı tam bağımsız gerçek bir Türkiye’ dediler. Biz de onların bıraktığı yerden ‘Yaşasın sosyalizm, yaşasın demokrasi, yaşasın tam bağımsız bir Türkiye’ demeye devam edeceğiz” dedi. Konuşmanın akabinde tesirlik Emek Müzik Grubu’nun verdiği mini konser ile son buldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Anne adayları dikkat!

Anne adayları dikkat!

20 Ocak 2015
368
Tekirdağ’da feci kaza

Tekirdağ’da feci kaza

13 Haziran 2015
347

%d blogcu bunu beğendi: