İnternette en çok tercih edilen şifre!

Duygu Çetinkaya: ‘Konuşursam insan içine çıkamaz’

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye’de

Shakhtar Donetsk Fenerbahçe maçını bu kanallardan izleyebilirsiniz!

Çanakkale Zaferi’ni Azeri askeri coşkuyla kutladı

Gündem 20 Mart 2015
287

Ermenistan Azerbaycan sınırında Avrasya Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü Sivil Toplum Kuruluşu tarafından düzenlenen programa, Tovuz valisi Tofik Zeynalov, Türkiye’den şair Camal Safi ve yazar Mehmet Ercan da katıldığı bildirildi.

ONURLU TARİHİN 100. YILDÖNÜMÜNÜ BİRLİKTE KUTLUYORUZ

Çanakkale Zaferi için törende konuşan milletvekili Paşayeva’nın açıklamaları şöyle: ” Azerbaycan ve Türkiye’nin “bir millet iki devlet” olduğunu ve askeri bölümde Azerbaycan asker ve askerleri ile birlikte kardeş Türkiye’den gelen misafirlerle Çanakkale zaferinin ve Nevruz bayramının kayıt edilmesinden memnun olduğunu söyledi. Biz birlikte burada dedelerimizin yazdığı onurlu tarihin 100. yıldönümünü birlikte kutluyoruz. Çanakkale Zaferi ile dünya tarihine imza atan dedelerimizin kahramanlık yolundan, kardeşlik duygusundan örnek alınmalıdır. Arzu ediyorum ki, gelecek yıl Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümünü ve Nevruz bayramımızı, bu tür bayram önlemlerimizi Ali Baş Komutan,Cumhurbaşkanımız Sayın İlham Aliyev’in yönetimi altında birlik ve beraberlik içinde işgaldenkurtaracağımız Dağlık Qarabağımızda, Hankendi, Hocalı’da, Şuşa’da ve diğer o güzel topraklarımızda kutlayalım ” diye konuştu. 

Törende konuşan şair Cemal Safi’nin açıklamaları şöyle: “Ben ön cepheyi koruyan sizin gibi değerli kardeşlerimle birlikte olmaktan çok memnunum.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: