Karşıyaka’da tramvay projesinin yeri değişti

Erdoğan: Neredesiniz Tencere Tavacı Geziciler!

NATO yetkililleri İzmir’e çıkarma yaptı

Kerkük kan gölüne döndü! 2 Ölü, 27 Yaralı

Camide kitap sergisi açıldı

Gündem 28 Mart 2015
592

Merakla beklenen Münih Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Merkez Camisi’nin organize ettiği 3. ‘Kitap Sergisi’nin açıldığı bildirildi. 12 Nisan’a kadar sürecek olan serginin açılış kurdelesini, Münih Başkonsolosu Mesut Koç, Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal, Eğitim Ataşesi Prof. Dr. İlyas Öztürk ve DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU) İşletme Müdürü Melih Külahçı kestiği görüldü. Merakla beklenen sergide Başkonsolos Mesut Koç’a, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Stratejik Derinlik” adlı kitabı hediye edildiği açıklandı. 

OKU OKUT

3. düzenlenen sergiyi organize eden DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU) Güney Bavyera Temsilcisi Önder Yıldız ise sergide Türkçe ve Almanca iki binin üzerinde kitap bulunduğunu hatırlatarak şu açıklamayı yaptı: ”Sergimizde sadece dini kitaplar değil, en son çıkan güncel yayınlar, çocuk kitapları ve Almanca kitaplar da bulunmaktadır. Ayrıca, tüm hac ve umre malzemeleri de bulunuyor. Tüm Münihliler’i sergimize bekliyoruz dedi. Saat 10 ile 20 arası açık olacak olan serginin bu yıl ki sloganı „Oku-Okut“ diyerek konuşmasını tamamladı.

SERGİYE İLGİ BÜYÜKTÜ

Münih’te düzenlenen sergi boyunca Nasreddin Hoca, Karagöz-Hacivat ve Ebru sanatı ziyaretçilere gösterilecek. Münihliler ilk gününde sergiye ilgi gösterdiği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: