Esnafın Anneler Günü’nde yüzü gülüyor

Mersin Dragon Festivali’ne büyük ilgi

Otomobil traktöre çarptı 2 ölü, 5 yaralı

Acun ünlüleri kayırıyor mu? Açıklama geldi

Bursa’daki işçi eylemi sona erdi

Gündem 23 Mayıs 2015
287

Son bir haftadır gündem olan Bursa’daki TOFAŞ çalışanlarının eylemleri 8 gün sonra nihayete erdi. Yönetimle bir görüşme gerçekleştiren işçiler eylemi sona erdirme kararı aldı. Bu süreçte işçileri kullanmaya çalışan sendikalara ise işçiler şov yapmaları için izin vermedi. İşçilerin bu davranışıyla eylemde olumlu şekilde seyrini devam ettirdi. 8 gün aradan sonra yönetimle görüşen işçiler üretim durdurma eylemlerini sonlandırdı.

EYLEM 8 GÜN SÜRDÜ

Bursa’da 8 gündür üretime ara veren TOFAŞ işçileri, yönetimle işçi temsilcilerinin yaptığı görüşme sonunda eylemi bitirme kararı aldı. İşçilerin aylıklarda iyileştirme sözü verilmesi üstüne 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü işbaşı yapacağı açıklandı. Anlaşma kararının duyurulmasının akabinde fabrika önünde kurulan çadırlar ve pankartlar işçiler tarafından kaldırıldı. Yaklaşık 600 işçi, eylemi bitirip pazartesi sabahı üretime başlamak üzere evlerine gitti.

MAAŞLARA İYİLEŞTİRME YAPILACAK

İşçilerin eylemlerinin ardından yönetimle yaptıkları görüşmelerde maaşlarına iyileştirme yapılacağı sözünü aldıkları öğrenildi. TOFAŞ yönetimi işçilerin maaşlarına iyileştirme yapacak. Eylemi sona erdiren işçiler, mesai saatinin başlamasıyla işlerine geri dönecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: