Haldun Taner’in 100. yaşı kutlandı

“Dünyadaki üç mikro heykeltıraştan biri”

Dağa tırmanırken kalp krizi geçirdi

Melo, Milli Takım’a niye alınmadığını açıkladı!

Bu telefonu kullananlar daha zeki!

Teknoloji 25 Ocak 2015
297

İPHONE KULLANICILARI DAHA ZEKİ 

Massachusetts merkezli araştırma şirketi Chitika’nın yaptığı araştırma Alaska, Montana ve Vermont eyaletlerinde iPhone kullanım oranının diğer eyaletlerden çok daha fazla olduğunu gösterdi. Bu eyaletlerin bir diğer özelliği ABD’nin en yüksek üniversite mezunu oranına sahip olmaları.
 
Bu veriler ışığında iPhone kullanıcılarının daha zeki olduğu sonucuna varan Chitika’ya göre iPhone kullanıcıları sadece zeka olarak değil aynı zamanda maddi olarak da Android kullanıcılarından önde.
 
BENZER SONUÇLAR ORTAYA ÇIKTI

 
Chitika’nın yaptığı araştırma bu alanda tek değil. Akıllı telefon kullanıcıları arasında yapılan diğer araştırmalarda da benzer sonuçlara ulaşıldı. 
 
Ladbrokes şirketi de yaptığı araştırmada 1000 akıllı telefon kullanıcısına bir zeka testi uyguladı. iPhone kullanıcıları hız ve beyin fonksiyonlarının ölçüldüğü testte 94 saniye ile en hızlı sonuca ulaşan grup oldu. BlackBerry kullanıcılarının ise 118 saniye ile en yavaş grup olduğu gözlendi. iPhone kullanıcılarından sonra Google Nexus kullanıcıları 99 saniye ile 2. sırada yer aldı. Testi en hızlı tamamlayan bir Samsung kullanıcısı olsa da Samsung kullanıcıları genel sıralamada 103 saniye ile 3. olabildi. HTC kullanıcıları ise aynı testi 105 saniyede tamamlayarak 4. sırada yer aldı.
 
Google’ın Android cihazları ABD’de daha fazla satılsa da iPhone ABD’deki en popüler akıllı telefon olma özelliği taşıyor. ABD genelindeki tüm akıllı telefonların %42’si iPhone, 2. en popüler cihaz ise Samsung modelleri.
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Barcelona ligden atılabilir

Barcelona ligden atılabilir

11 Kasım 2014
287
13 Mayıs’ta sular kesilecek

13 Mayıs’ta sular kesilecek

12 Mayıs 2015
244
Rafael Benitez güldürdü

Rafael Benitez güldürdü

18 Şubat 2015
317
Cüneyt Çakır taburcu oldu!

Cüneyt Çakır taburcu oldu!

27 Kasım 2014
236

%d blogcu bunu beğendi: