Trabzonspor garantiledi

CHP’li aday saf değiştirdi! AK Parti’ye geçiş yaptı

Bursaspor Fenerbahçe’yi elinden kaçırdı

Fenerbahçe’den flaş karar: Salonu kapattılar!

Bu tekniği bilmeden sınava girmeyin!

Eğitim 2 Şubat 2015
524

Aynı test içindeki soruların zorluk düzeyleri birbirinden farklı, fakat kazandırdığı puan açısından farklı değildir. Bu özelliğin bilinmesi test tekniği açısından çok önemlidir. Turlama tekniğini bilen ve uygulayan öğrenci. 1.turda, her teste var olan kolay ve normal soruları çözerek soruların %70’ini yapabilmeşansına sahiptir. 

 

HANGİ PUAN HANGİ SIRALAMAYA GELİYOR HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

TURLAMA TAKTİĞİNİ KULLANMAK ÖNEMLİ

Sınavda zamanı iyi kullanabilmek ve kapasiteniz oranında en yüksek puanı elde edebilmek için turlama tekniği uygulamada uzmanlaşmanız büyük önem taşımaktadır.Üniversite sınavında Turlama Tekniğini ustaca kullanmak başarı oranını önemli ölçüde yükseltmektedir. Sınavda yanıtlanacak tüm testler, 1. turda, yanıtı kolayca bulunabilecek soruların öncelikle çözülerek, zaman alıcı ve zor soruların ikinci tura bırakılmasına Turlama Tekniği denir. 

 

TEST ÇÖZÜM TAKTİKLERİ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

PUAN YÜKSELTME ŞANSINA SAHİPSİNİZ

Öğrenci 1.turda yanıtladığı normal, kolay ve çok kolay sorularla ortalama bir puan elde etmeyi sağlarken, 2.turda çözeceği zor sorulara puanını daha da yükseltme şansına sahip olmaktadır. 
Sınavda zamanın yetmemesinin en önemli nedeni, sıralı çözüm yapma alışkanlığıdır.

 

MATEMATİK FORMÜLLERİ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

SIRAYA GÖRE DEĞİL KAFANIZA GÖRE YAPIN

Sıralı çözüm alışkanlığı, öğrencinin yeterince güçlü olmasa dahi, sorulara zor-kolay ayrımı yapmadan ve bir soru başına düşen puan değerinin aynı olduğuna dikkat etmeden, soruları sırasıyla çözmesidir. 
Turlama tekniğinin tam tersi olan bu çözüm yoluyla öğrenci, zor ve uğraştırıcı sorulara takılıp, gereğinden fazla zaman yitirmektedir. 

 

YGS PRATİK YOLLARI HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

ZORU YAPMAYA ÇALIŞACAĞINIZA KOLAYLARI YAPIN

Öğrenci puanını yükseltmek için, her testin çok zor bir sorusuna ayrılan sürede, aynı testin 5 kolay sorusunu yanıtlamayı tercih etmelidir. 
Bazı sorulara hiç bakmamak, zaman kullanımı açısından yanlış bir uygulamadır… 
Hayatın tümü bir sınavdır. Bir sınavdaki başarısızlığınızı hayat boyu başarısız olacağınız anlamına gelmez. Yeter ki, yılmayın. Başarılı olmanın yollarını aramaya devam edin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: