Cezeavinde arkadaşını boğarak öldürdü

Görgüsüz genç!

Dışişleri Bakanlığı Fransa’ya ateş püskürdü

Tatile geldi Müslüman oldu

Bu şehre taşınana ev ve araba ücretsiz verilecek!

Gündem 22 Mart 2015
267

Danimarka taşradan büyük şehirlere göçün önüne geçmek için oldukça iyi bir kampanya düzenliyor. Taşradan büyük şehirlere göçün oranı yüzde 23’lere ulaştığı öğrenilince Danimarka hükümeti alarma geçti. Daha önceden belediyeler göçün önlenmesi için hükümetten gerekli önlemleri almasını talep ettiler. Belediyelerin alınmasını istedikleri önlemler arasında küçük taşra şehirleri ve kasabalardaki vergilerin ya tam kaldırılması ya da düşürülmesi gibi talepler olduğu öğrenildi.

4 AY EV KİRASI ALINMAYACAK

Danimarka’nın Jylland yarım adasının kuzeyindeki Trekroner Belediyesi ise hükümetin önlem almasını beklemeden ilginç bir uygulamaya başladığı öğrenildi. Belediye, düzenlediği tanıtım fuarında dışarıdan çocuklu ailelerin Trekronor’e göç etmeleri durumunda ilk iki aileden 4 ay süre ile ev kirası alınmayacağını ve bir araç verileceğini belirtti. 

ÜCRETSİZ PEUGEOT 308

Belediye, şehirdeki firmaların sponsorluğu ile Trekroner’e taşınarak yaşamı denemek isteyenlere yardımda bulunacak. İlk iki aileye 4 ay süre ile 100 metre büyüklüğünde bir villa verilecek. Ayrıca Peugeot 308 stationcar araba, ücretsiz çocuk yuvası veya boş zamanları geçirme kulübü, ücretsiz bahçe yardımı, şehrin marketinden ücretsiz alışveriş servisi, tüm spor tesislerinden ücretsiz yararlanma sözü verdiği öğrenildi.

KALICI OLARAK YAŞAYACAKLARINA İNANIYORUZ

Şehir Halkı Yönetim Kurulundan Anne Nöhr Ringgren’in açıklaması şöyle: “Her şeyden önce şehrimize çocuklu ailelerin göç etmeleri için 4 aylık bir deneme süresinde tüm masraflarını karşılama kararı aldık. Ev ve arabalar hazır. Müracaatta bulunan ilk iki aileye bu imkanları tanıyacağız. Bakalım yararı olacak mı? Bizim bir atasözümüz vardır “iyi insan taşrada yetişir”. Trekroner bölgesi ticaret hayatı ve tabiatı ile tam yaşanacak bir bölge. İnsanların buruya gelerek bu imkandan yararlanmaları durumunda kalıcı olarak yaşayacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: