Önder Özen: ‘Savunmada sıkıntı var’

Beşiktaş sağ bekini KAP’a bildirdi !

Prof. Dr. Cengiz Anık “İletişim Sosyolojisi” kitabını kaleme aldı

Adanaspor Bolu’ya hazırlanıyor

Bu kafa başka bedende yaşayacak!

Sağlık 10 Haziran 2015
441

Öğrenilenlere göre vücudundaki kasların yüzde 90’ının çalışmaması nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan 30 yaşındaki Valeri Spiridonov isimli Rus PC mühendisi, geçen aylarda baş nakli harekâtı için gönüllü olarak dikkatleri üstünde toplamıştı.

İKNA ÇABALARI

Konuyla ilgili NTV’nin yaptığı habere göre; bilim insanlarının tüm uyarılarına karşın ölümü göze alan Spiridonov, operasyon öncesi doktoruyla tanışmak için New York’a gidecek. Burada bilim geçen dünyasını bu harekâtın mümkün olduğuna ikna etmeye çalışacak olan ikili, ameliyat için vize almak için mücadele verecek.

1.5 GÜN SÜRECEK

2016’da gerçekleştirilmesi planlanan harekâtın Amerika Birleşik Devletleri’de yapılması öngörülüyor. Yaklaşık 36 saat sürmesi öngörülen ve 11.2 milyon dolara (Yaklaşık 30 milyon TL) mal olması beklenen operasyon için şu ana kadar gerekli maddi destek bulunamadı. Gerekli finansal desteğin sağlanması pozisyonunda 150 doktor ve hemşirenin katılımı ile gerçekleşecek operasyon kapsamında gönüllünün kesilen omurilikleri ‘polietilen glikol’ isimli bir yapıştırıcı madde ile başka bir bedene koyulması planlanıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: