Tıp dünyasında büyük buluş

Yılanı ısırdı!

Artık uçuşlarda en az 2 pilot olacak

Eski kabadayının torunu adam vurdu

Böyle kuluçka makinası gördünüz mü ?

Gündem 15 Şubat 2015
307

Öncelikle makinenin projesini hazırlayan Şahbaz, ilk olarak yalıtım straforu alarak işe başladı. Şahbaz, mikrodalga fırınının motoru ve tabağı, bilgisayar fanı, dijital termostat, zaman rölesi, ampul, nemlendirme kabı, sandviç paneli kullandığı kuluçka makinesini yaklaşık 30 günde tamamladı.

OLDUKÇA TASARRUFLU

Kuluçka makinesine yumurtalarını yerleştiren Hüseyin Şahbaz, 21 gün sonra ilk civcivlerini almayı planlıyor. Isınmayı 70 watt iki ampul ile yaptığını belirten Şahbaz, “İçerisine mekanik parçalar yerleştirdim. Isıyı bulduğu zaman lambayı söndürüyor. 37 derece bir sıcaklık lazım. Dijital parça 37 derecenin altına düştüğünde faaliyete geçiyor.

BÖYLE KULUÇKA MAKİNASI GÖRDÜNÜZ MÜ? FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

AYLIK MALİYETİ 7 TL

Yani sıcaklık 37 derecenin altına düşmüyor. Elektrikte de oldukça tasarruflu, bana aylık elektrik maliyeti 7 TL’yi buluyor. Bu iş benim için bir hobi” dedi.Hüseyin Şahbaz, kuluçka makinesinin 100 lira maliyeti olduğunu belirtirken, “Görenler çok şaşırıyor. Bazı arkadaşlarım ‘Civciv’in fiyatı pazarda 1 lira, neden uğraşıyorsun?’ diyorlar. Ben üretmeyi seviyorum. Bu işi heyecan işi” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: