Yağan dolu hayatı durdurdu

Didim’de yangın paniği

Küçük çocuğu önce tecavüz ettiler sonra da yaktılar

Soba 3 kardeşi hayattan kopardı!

Boğaziçi Üniversitesi’nde PKK’nın kuruluş yıl dönümü kutlandı

Eğitim 28 Kasım 2015
6.331

İstanbul Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi sorumlusu Kadir Ensar Ejder tarafından Boğaziçi Üniversitesi’nde terör örgütü PKK’nın kuruluş yıl dönümünün kutlanmasına ilişkin bir açıklama gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde PKK’nın kuruluş yıl dönümü kutlamaları kutlandı.

Türkiye’nin en önemli üniversitesi olan Boğaziçi Üniversitesi’nde önceki gün ‘’Belgesel gösterimi’’ adı altında düzenlenen etkinlikte terör örgütü PKK’nın kuruluş yıl dönümü örgüt bayrağı ve marşlarıyla kutlanmıştır. İstanbul Ülkü Ocakları olarak, son 5 ayda yüzlerce polis ve askerimizi şehit edenlerin, her fırsatta devlet kurumlarımıza saldıranların, adeta dalga geçer gibi en önemli devlet üniversitemizin orta yerinde terör örgütü PKK’nın kuruluş yıl dönümünü örgütün bayrak ve marşlarıyla kutlamasını protesto ediyor, bu durumdan birincil derecede sorumlu olan üniversite yönetiminin terör örgütü sempatizanlarına gereken cezai işlemleri zaman geçmeden biran önce başlatmasını talep ediyoruz. İstanbul Ülkü Ocakları bu durumun her şart altında sonuna kadar takipçisi olacaktır.

 

Önceki gün Türkiye’nin en önemli üniversitesi olan Boğaziçi Üniversitesi’nin Uçaksavar Kampüsü’nde yer alan Garanti Kültür Merkezi (GKM) Ayhan Şahenk Salonu’nda saat 14:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilen aynı zamanda Kurumsal İletişim Ofisi’nin internet sayfasında “Sosyal Bilimler Kulübü – Belgesel Gösterimi” adı altında, PKK terör örgütünün bayrağı ve marşları eşliğinde kuruluş yıl dönümü kutlanmıştır. Terör örgütü sempatizanlarının kulüp çatısı altında PKK’nın yıl dönümünü kutlaması, tüm üniversite öğrencilerini üzüntüye sokmuştur. Haberdar olması durumunda Türk Milletinin de bu durumdan muzdarip olacağı kesindir.

 

Türkiye’nin en büyük devlet üniversitesinde terör örgütü PKK’nın kuruluş yıl dönümünün kutlanması ile ilgili üniversite yönetimi tarafından derhal soruşturma başlatılmalı, gerekli cezai işlemler gerçekleştirilmelidir. Hatta bir devlet üniversitesinin resmi bir kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte terör örgütünün flama ve marşlarıyla kuruluşunun kutlanması, her yönüyle tüm devlet güvenlik birimlerinin harekete geçmesi gereken bir durumdur. Vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin refahı için gece gündüz demeden canını hiçe sayarak görev yapan tüm güvenlik güçlerimiz için bu açıklama aynı zamanda bir ihbar niteliği taşımaktadır.

 

Üniversite sınırlarımız içerisinde Öğrenci İşleri Dekanlığının izniyle gerçekleşen bir etkinlikte PKK propagandası yapılması üniversitemiz yönetiminin sorumluluğunu gözler önüne sermektedir. Üniversitede üstelik 3 saat boyunca gerçekleştirilen bu terör faaliyetinden üniversite yönetiminin haberdar olması gerekmektedir. Aksi hali büyük bir acziyet, yönetememe veya teröre destek olma anlamına gelir.

 

Emperyal kuvvetleri de arkalarına alarak tüm güçleriyle devlet kurumlarına saldıran teröristlerin, devletimizin eğitim kurumunda kuruluş yıl dönümü kutlamaları Türk Milletini üzen, her yönüyle kabul edilemez, anında cezalandırılması gereken bir terör faaliyetidir. Bundan sadece bu terör faaliyetini düzenleyenler değil, terör faaliyetine destek olan, izin verenler de aynı derecede sorumludur. Bir kez daha çağrıda bulunarak bu terör faaliyetini gerçekleştirenler, izin verenler ve destek olanlarla ilgili zaman geçmeden soruşturma başlatılıp cezai işlemlerin uygulanması talebimizi yineliyoruz. İstanbul Ülkü Ocakları, bu terör faaliyetinin her şart altında sonuna kadar takipçisi olacaktır.

 

Üniversitemizin terör örgütlerine ev sahipliği yapmasını reddediyoruz.

Saygılarımla

İstanbul Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi

Kadir Ensar Ejder

 

Belgesel gösterimi adı altında terör örgütünün kuruluş yıl dönümü kutlamalarının afişleri aşağıdadır.

İlgili video:

Afiş:

pkk boğaziçi üniversitesi

Kaynak: NADİR HABER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: