Yaşar Cengiz’den Sandıközü Köyünde vaaz

İbrahim Şahin’den ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ açıklaması

Şike davasında flaş! Dava yeniden görülecek

Kurbağa avlayanlara tarihi ceza şoku

Bitlis fidan için seferber oldu

Gündem 12 Mayıs 2015
287

Bitlis Yeşilleniyor Projesi kapsamında Hizan Karasu Yatılı Bölge Okulu çevresinde, kurum amirleri, öğretmen ve talebelerin katılımıyla fidan dikme tesirliği gerçekleştirildi.

Bitlis Valisi Orhan Öztürk’ün girişimleriyle başlatılan proje kapsamında, Karasu YBO çevresinde gerçekleştirilen tesirlik kapsamında binlerce fidan toprağa dikildi.

Orman İşletme Şefliğince temin edilen fidanlar, kurum amirleri ve talebelerin ortak çalışmasıyla belirlenen yerlere gömüldü.

Öğrencilerle fidan diken Hizan Kaymakamı Sedat İnci, ağaçların ve ormanın yaşam için önemini ifade etti.

Dikilen her ağaçtan bir talebenin sorumlu olacağını dile getiren İnci, talebelerimize çevre bilincinin aşılanması gerektiğini dedi.

İnci konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Ormanlarımız, kimi zaman elimizdeki kalem, kimi zaman okuduğumuz kitap, kimi zaman da evimizin çatısı olur. Meyvesinden ve gölgesinden istifade ettiğimiz ağaç ve ormanlarımız, yavrularımızın beşiği, kapımızın eşiği ve aşımızın kaşığıdır. Saygıdeğer Valimizin girişimleriyle başlatılan proje kapsamında, binlerce fidan toprakla buluşturuldu. Orman İşletme Şefliğimizin uğraşlarıyla temin edilen türli türlerdeki binlerce fidanı, talebelerimize dağıttık. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza doğayı sevmeyi ve korumayı öğretmek, doğa ve çevre sevgisiyle ilgili bilinç oluşturmak, minik ellerin dikeceği fidanların onlarla beraber büyüdüğünü görmek bizler için mutluluk verici olacaktır.” diye konuşarak durumu özetledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: