100 milyar dolarlık ticaret için Türkiye’ye geliyor

Taraftara domuz dedi 60 bin Euro ceza yedi

‘2. Ulusal Robot Yarışması’nda lider belli oldu

Beşiktaş’ın o yıldızı yakıyordu

Bilek güreşi yaparken korkutucu kaza!

Spor 19 Mayıs 2015
313

Ordu’da düzenlenen ‘Altın bilek’ yarışmasında yarışma başlamadan önce bir arkadaşıyla bilek güreşi yapan 25 yaşındaki Berat Demir’in kolu kırıldı.

Ordu’nun Altınordu beldesi Tahıl pazarında Altınordu Belediyesi ile İdeal Gençlik ve İzcilik Kulübü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı faaliyetleri kapsamında ‘Altın bilek’ yarışması yapıldı. Yarışma başlamadan önce bir arkadaşıyla masada bilek güreşi yapan Berat Demir’in kolu kırıldı. 112 sağlık personellerinin vukaat yerindeki müdahalesinin akabinde Berat Demir ambulans ile tedavi için Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Görevliler hakem olmadan masalarda bilek güreşi yapmanın yaralanmalara yol açabileceği uyarısında bulunarak yarışma başlamadan müsabaka yapılmamasını istedi.  

Daha akabinde Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim Akçay ile Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş da gösteri amaçlı bilek güreşi yaptı. Müsabakayı Başkan Engin Tekintaş kazandı. 50 sporcunun katıldığı nefes kesen mücadeleyi yurttaşlar da heyecanla izledi. Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 19 Mayıs nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir tesirlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kulüplerimiz, derneğimiz en iyi şekilde organizasyon yaptı. Beraber yürüttüğümüz bu projenin de 1.sini bu yıl düzenliyoruz. Bilek güreşi yarışması aslında yarışmadan çok bir farkındalık oluşturmak adına elde edilen spor faaliyeti. Bütün sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Yarışmada sağ ve sol kol toplam 12 kategoride 1. olanlara 100’er lira, ikinci ve üçüncü olanlara da özel ödül verildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: