Demba Ba: Allah’a şükür kazandık!

Zabıta halk sağlını düşünüyor

Yoğurt kovasında uyuşturucu zulası bulundu

Ziraatçiler işaret etti. Yüzde 40’lık zam kapıda!

Berkin Elvan için 27 molotof

Gündem 12 Mart 2015
324

Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi’nde anma töreni düzenlendi. Ayrıca Berkin Elvan’ın mezarı başında da anma töreni yapılırken adına yürüyüş düzenleneceği öğrenildi. İç güvenlik paketine eleştiriler getiren isimlerin bir araya geldiği Okmeydanı’ndaki törende yine Okmeydanı’nda Terör Polisi tarafından 27 adet atıma hazır molotof, yarım bidon benzin ve maske yapmaya yarayan malzemeler ele geçirildi. 

MEZARI BAŞINDA ANMA TÖRENİ

Gezi Parkı eylemlerinde sırasında başına isabet eden gaz fişeği ile yaralanan kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi’nde, mezarı başında  anma törenleri düzenlenirken ayrıca birde yürüyüş yapılacağı öğrenildi. Berkin Elvan’ın anma töreni için Okmeydanı’na CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş ile Dursun Çiçek’te katıldı. 

ATIMA HAZIR 27 MOLOTOF BULUNDU

Berkin Elvan’ı anma töreninde Okmeydanı Cemevi’nde bir araya gelen iç güvenlik yasasına oldukça tepki gösteren ve mutlak surette geri çekilmesini isteyen muhalefetten CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş gibi isimlerin katıldığı Okmeydanı’ndaki anma töreni sırasında yine Okmeydanı’nda 27 adet atıma hazır molotof ele geçirildi. Hatta Selahattin Demirtaş anma töreninde yaptığı konuşmada  iç güvenlik paketi hakkında da konuşarak bu paketin kesinlikle kabul edilemez olduğunu belirtti. Selahatin Demirtaş’ın konuşma yaptığı semtte 27 adet atıma hazır molotof bulundu. Bu durum muhalefetin ne kadar gerçeklerden uzak ve gülünç duruma düştüklerini de gözler önüne serdi. 

MALZEMELER ELE GEÇİRİLDİ

Berkin Elvan için yapılacak olan yürüyüş ve gösterilerde Okmeydanı’nda ortalığı karıştıracak örgüt ve örgüt üyelerine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde örgüt tarafından depo olarak kullanılan Piyalepaşa Mahallesi’ndeki metruk bir binaya Terörle Mücadele ekiplerinin yaptığı baskında 27 adet atıma hazır molotof, yarım bidon benzin ve maske yapmaya yarayan malzemeler ele geçirildi. 
Okmeydanı’ndaki gösteriler sırasında örgüt üyelerinin her türlü saldırı ihtimaline karşılık polis önlem aldı, bir polis helikopteri de güvenlik amacıyla bölge üzerinde uçuşlar gerçekleştirdi. 

Her eylemi devlet ve vatandaşın malına zarar verip ortalığı karıştırmak için bir fırsat olarak gören terör örgütlerine mensup vandalların u zararlı faaliyetlerine engel olması için iç güvenlik paketinin önemi bu olayla birlikte tekrar bir kez daha ortaya çıktı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: