Çiftçiler hayır yemeğinde bir araya geldi

77’lik Ayten Teyze resimle yaşıyor

Prof. Dr. Cengiz Anık “İletişim Sosyolojisi” kitabını kaleme aldı

Çakmak gazı çeken genç fenalaştı

Berberlerden Özgecan protestosu

Gündem 17 Şubat 2015
290

Tüm Türkiye’de Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesine gelen tepkiler devam ediyor. Özgecan’ın katilinin hak ettiği cezayı bulması için gereğinin yapılmasını isteyen vatandaşlar bu konuda adeta tek yürek oldu. Yurdun dört bir yanından protesto eylemleri ve basın açıklamaları geliyor. Herkesin tek isteği adalet ve bu tip durumların bir daha yaşanmaması.

KADINA ŞİDDET ERKEKLİKSE BİZ ERKEK DEĞİLİZ

Özgecan Aslan’ın öldürülmesine bir tepkide Diyarbakır’da Berberler ve Kuaförler Odası’ndan geldi. Protesto amacıyla basın açıklaması yapan berberler ’’Kadına şiddet erkeklikse biz erkek değiliz’’ diyerek tepkilerini dile getirmeye çalıştı. Berberler adına basın açıklamasını Oda Başkanı Ahmet Cemil Değirmenci okudu. Vahşi cinayeti esefle kınadıklarını dile getiren Değirmenci, ’’Bu yaşamsal öneme sahip sorunu ortadan kaldırma mücadelesinde bizler oda olarak sosyal politikaların yaşama geçmesi için hazır olduğumuzu, başta kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Kadına şiddet erkeklikse, biz erkek değiliz” dedi.

BERBERLER PROTESTO İÇİN PERUK TAKTI

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Cemil Değirmenci’nin basın açıklamasını okumasından sonra bazı berberler başlarına kadın peruğu taktı. Tüm kuaförler hep bir ağızdan vahşi cinayeti protesto ederken aynı zamanda da bu cinayetin erkekliğe yakışmayacağını erkeklikle ilgisinin olmadığına dikkat çekerek, ’’Kadına şiddet erkeklikse biz erkek değiliz’’ dedi. Hiçbir cinayetin kabul edilemeyeceğini vurgulayan kuaförler, hiçbir kadın cinayetinin de erkeklikle değil insanlık ve karakterle alakasının bulunduğunu belirterek bu insanlarla aynı toplumda yaşamanın kendilerine azap verdiğini söyledi.  

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Kredi kartı kullanımı azaldı

Kredi kartı kullanımı azaldı

18 Aralık 2014
286
“Geber” diye bağırıp…

“Geber” diye bağırıp…

10 Kasım 2014
320
Nepal’de Türk mucizesi

Nepal’de Türk mucizesi

28 Nisan 2015
333
Uçak 7 kişiye mezar oldu

Uçak 7 kişiye mezar oldu

21 Nisan 2015
236
EPDK ceza yağdırdı

EPDK ceza yağdırdı

6 Mayıs 2015
355

%d blogcu bunu beğendi: