Galatasaray’a transferde büyük darbe

Kar yağışı ne zaman geliyor? Uzmanlar açıkladı

Korkunç trafik kazasında dört kişi yaralandı

Üniversite adaylarına güzel sürpriz!

Bedelli askerlik için bankalar yarışa girdi!

Genel 6 Aralık 2014
326

Bu pastadan pay almak isteyen bankalar harekete geçerken; vatandaş da altınını bozdurmak için kuyumculara akın etti. Yaşı tutan birçok vatandaş da elindeki ev, araba gibi mallarını satılığa çıkardı. Satış yapılan internet sitelerinde ‘bedelli sebebiyle’ diye başlayan ilanlar çoğaldı. Kuyumcular, vatandaşların bu günler için yastık altında tuttukları altınlarını bozdurmak istediklerini belirterek, “Son günlerde işlerimiz çok arttı. Hem bizi memnun ediyorlar hem kendileri memnun oluyorlar” diye konuştu. Öte yandan bankalar da bedelli askerlik kredisi vermek için yarışa başladı. Bankalardan 18 bin lira kredi, yüzde 0.9- 1.15 faiz oranı, 12-36 ay vade aralığında ve ortalama 610-650 TL aylık taksit ödemeleri şeklinde kullanabilecek. Bunlara ilave olarak bazı bankalar, 3 ay taksit erteleme imkanı sunarken, dosya masrafı da almıyor.

BANKALAR YARIŞA GİRDİ!

Garanti Bankası; 36 ay vade, yüzde 1.14 faiz ve yüzde 0.5 masraf oranıyla 18 bin lira tutarında kredi veriyor. Akbank; 36 ay vadede masrafsız ve uygun geri ödeme seçenekleri sunacak. DenizBank ise 36 aya varan vadelerle avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi verecek. TEB, 18 bin lira kredi miktarı için 36 ay vadede yüzde 0.99 faiz uygulayacak. Şekerbank, bedelli askerlik kapsamındaki finansal ihtiyaçları 36 aya varan vade ve yüzde 1.15 faiz oranıyla karşılayacak.

YENİ ÇÖZÜM SÖZLEŞMELİ ER

Bedeli askerlik tasarısı komisyonda görüşülürken, sözleşmeli er konusu da gündeme geldi. 20 yaşında 50 bin gencin sözleşmeli er olması gündemde. Maaşları 3 bin 270 lira olacak sözleşmeli erler, 7 yıl sonra da 66 bin lira ikramiye alacak. Ayrıca ortaöğretim mezunu adaylarda askerlik yapma şartı da aranmayacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu da YAŞ’ta bedelli askerliğin konuşulduğunu ve olumlu kanaatler aktarıldığını söyledi.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir

%d blogcu bunu beğendi: