Kadın başından vurularak öldürüldü

Trabzonspor garantiledi

Yapılan metro hattıyla kesintisiz ulaşım imkanı

Güreşçiler Bulgaristan yolcusu

Bayburt’ta mezuniyet coşkusu

Eğitim 18 Mayıs 2015
514

Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine ve Gıda Mühendisliği Bölümü talebeleri mezuniyet sevincni doyasıya yaşadı. Şair Zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doçent Doktor Ömer Can, akademisyenler, talebe velileri ve talebelerin katıldığı görüldü.

SONLAR HÜZÜNLÜDÜR

Saygı duruşundan ve İstiklal Marşı’nın okunmasından akabinde mezuniyeti töreni nedeniyle bir konuşma yapan Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doçent Doktor Ömer Can, mezuniyet günlerinin en gururlu günler olduğunu kaydetti. Can, “Genellikle sonlar hüzünlüdür. Bugün talebelerimizin, siz velilerimizin ve bizim emeklerimizin ödülünü aldığımız, sevinçlerimizi paylaştığımız günler olarak kayda geçecektir. Emeklerimizin hiç biri boşuna değildir. Öğrencilerimizle ne kadar gurur duysak azdır. İş ortamlarına gireceksiniz, bu ortamlarda taraf değil takım olmanız gerekir. Ön yargılarınızla değil ilkelerinizle karar vermeniz gerekir. Başarısızlıklara hazır olmanız gerekir. Lakin bu başarılar alışkanlık haline gelmemelidir. İşinizi iyi yapmak yetmez, çok daha iyi yapmanız lazım ki diğerlerinden bir adım öne geçebilesiniz. Her problem bir fırsattır, bizler mühendisiz, bizler problem çözme yeterliliği kazanmış insanlarız. Rüzgar dört bir yandan esebilir buna karşın hedeflerinizi siz belirleyin. “dedi.

Mühendislik andının okunmasından akabinde talebelere diplomaları mühendislik fakültesi akademisyenleri tarafından verildi. Kep atılmasıyla tören sona erdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: