Düğün Dernek 2: Sünnet şarkısı

Başını taşla ezip mezara attılar

Genelkurmay başkanlığı teşekkür etti

İphone yasağı geliyor!

Batman’da mühimmat şoku!

Gündem 21 Nisan 2015
371

Vatandaşlardan yesirlilere çağrı: “Patlayıcılar temizlensin…”

Batman kırsalında patlamamış bomba, mayın ve benzeri patlayıcıların olduğunu dile getiren yurttaşlar, ölümlere neden olabilecek bu tehlike için önlem alınmasını istediler.

Sason beldesine bağlı Balbaşin (Heribe) Köyü yakınlarında 1998 senesinde çıkan çatışma ve akabindeki askeri harekât akabinde çevrede halen patlamamış el bombaları ve mühimmatların olduğunu dile getiren yurttaşlar, bölgenin temizlenmesini talep ettiler.

Köylülerden Hasan Erdem, Sason’un değişik alanlarında çatışmalı devirlerden kalma mühimmatlara sık sık rastladıklarını belirterek “1990’lı yıllarda Sason kırsalı oldukça tehlikeliydi. Çatışmalı devirde insanlar zarar gördü. Barış Süreci hepimizi umutlandırdı ve barış ortamı ile bölgemiz yeniden canlandı. Lakin, o kötü devirden kalan patlamamış el bombaları, havan mermileri ve değişik mühimmatlar bulunuyor. Dileğimiz, en kısa müddette bunların toplanmasıdır” dedi.

Daha önce Batman Gazetesinde, Kozluk beldesi Gümüşörgü köyü yakınlarında havan topuyla oynayan çocuklar ve Sason Balbaşin köyünde patlamamış el bombaları ile ilgili haberler yer almış ve 31 Ekim 2013 tarihinde Halkın Demokrat Partisi Milletvekili Ayla Akat Ata, kırsaldaki bu tehlikeler nedeniyle meclise araştırma önergesi vermişti.

Lakin bugüne kadar herhangi bir çalışma başlatılmadı.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: