Üst geçidi kullanmayan yaya trafiği birbirine kattı

Google’a yeni diller ekleniyor

Dedelere ziyaret!

Adana Demirspor transfere doymuyor!

Başakşehir futbolculara kişilik eğitimi verecek

Spor 27 Kasım 2016
429

Beşiktaş ile deplasmanda berabere kalan Başakşehirspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı basın toplantısında kulübün geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Avcı, artık futbolculara kişilik eğitimi verileceğini de belirtti.

Başakşehirspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Vodafone Arena’da 1-1 sona eren karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Abdullah Avcı, tribünlerin Abdullah Avcı yere yatsana tezahüratına güldü ve tribünlerden kendisine herhangi bir kötü davranışta bulunulmadığını, kendilerini çok iyi misafir eden Beşiktaş’a teşekkür ettiklerini belirtti. Tribündeki tezahüratların aksine topun oyunda kalma süresinin 55-57 dakika civarında olduğunu söyleyen Avcı, ”Ligimizde topla oynama ortalama süresi 44-45 dakika. Ama bugün top oyunda 55-57 dakika kadar kaldı. Bu da sahada futbol oynandığını gösterir. Takımım sahaya futbol oynamak için çıktı ve oynadı.”dedi.

Abdullah Avcı, Türk futbolunun geleceği altyapı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı, Türk futbolunun geleceği altyapı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cengiz Ünder’e Bir Daha Yapma Dedim  

İlk devrede Cengiz Ünder’in kaleciyle karşı karşıya kaldığı ve düştüğü pozisyonla ilgili, ”Bir şey var mı diye sordum. Cengiz bana hocam hafif dokundu ama penaltı değil galiba dedi. Bende bir daha böyle bir şey yapmamasını söyledim. Kendisine sorabilirsiniz, henüz daha Cengiz’le konuşmadım, o da söyleyecektir.

Abdullah Avcı, Başakşehirspor'un öncelikle topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi amaçladığını söyledi.

Abdullah Avcı, Başakşehirspor’un öncelikle topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi amaçladığını söyledi.

Futbolculara Kişilik Eğitimi

Ligin zirvesinde bulunan takımıyla ilgili şampiyonluk yorumlarından kaçınan Avcı, ”Parçadan bütüne gitmeyi doğru buluyorum. 34 haftann tamamını bugünden düşünmek insanı yorar. Küçük küçük başarılar, zafere götürür.”dedi.

Altyapı eğitiminin çok önemli olduğunu belirten Avcı, ” Bugün sabah Fbtv’de altyapı maçı izledim. Büyük farkla bitti. Altyapıyı sıkı takip ediyorum. Çoğunluğu aşırı farkla bitiyor. Bu da rekabetin olmaması anlamına geliyor. Rekabete girmemiş oyuncuyu daha sonra İngiltere, Fransa karşısına çıkarınca kötü sonuçlar meydana geliyor. Ülke olarak altyapılarda maalesef eksiğiz çok. Biz Başakşehir olarak yeni bir altyapı projesine başlıyoruz. Altyapıda tüm eğitimler verilecek. Tüm detayları düşünüp, tasarlamaya çalışıyoruz. Yeni altyapı akademimizle ilgili Barcelona, Manchester City, Chelsea kulüpleri ile de görüştük. Altyapı da oyuncularımızın antreman ve maçlarda harcadıkları kaloriden, günlük beslenme ihtiyacına, felsefeden psikolojiye, antreörlük ve hakemlik eğitiminden kişili eğitimine kadar her detay yer alacak. Sahada kazanılır kaybedilir. Biz her şeyden önce sosyal anlamda topluma bilinçli ve faydalı olacak bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Altyapı eğitiminde öncelik eğitimli ve topluma faydalı bireyler yetiştirmek ikinci aşamada ise uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek yarışmacı gençler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

 

Kaynak: Özel Haber
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: