Kılıçdaroğlu: ”Çocuklarımıza karşı borcumuz var”

Biri gümrükçüyü izliyor!

Kağıthane’deki kuyumcuyu böyle soydular

Üst düzey yönetici olan PKK’lı öldürüldü

Bakü’de sergi zamanı

Gündem 13 Mayıs 2015
283

Azerbaycan’ın başili Bakü’de Türkiye Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’nun “Çağdaş Türk Resim Sanatında Hayal Gücü, Mekan ve Zaman” adlı resim sergisi açıldığı öğrenildi.

KATILIM YOĞUNDU

Bakü’nün simgelerinden biri olan Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde Türkiye Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’nun seçme eserlerinden oluşan “Çağdaş Türk Resim Sanatında Hayal Gücü, Mekan ve Zaman” adlı resim serginin açılış törenine katılım oldukça yoğundu. Yapılan törene Türkiye Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, Türkiye Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Necati Şahin, Azerbaycan Merkez Bankası Başkanı Elman Rüstemov, Azerbaycanlı milletvekilleri ve sanat severlerin katıldığı görüldü.

TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış konuşmasını yapan Büyükelçi Alper Coşkun, “Merkez Bankası koleksiyonundaki bu güzel eserleri senede sadece bir defa yurtdışında sergiliyor. Bu yıl Azerbaycan’ı seçtikleri için buradaki Büyükelçi olarak şükranlarımı ifade etmeyi borç biliyorum. Elman Bey, başından itibaren Türkiye Merkez Bankası’yla beraber bu projeyi hayata geçirmek sizin talimatınızla çalışanlarınız bize çok destekleri oldular. O bakımdan size ve sizin şahsınızda Azerbaycan devlet ricaline teşekkür etmek istiyorum” şeklinde durumu özetledi.

MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Azerbaycan Merkez Bankası Başkanı Elman Rüstemov ise, Azerbaycan Merkez Bankası’na gösterdikleri destek için Türkiye Merkez Bankası’nın yönetimine minnettar olduğunu dedi. Türkiye Merkez Bankası Koleksiyonu’ndan derlenen seçkin eserlerden oluşan sergiyi kardeş Azerbaycan’da düzenlemekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Necati Şahin, “Çağdaş Türk Resim Sanatında Hayal Gücü, Mekan ve Zaman sergisini Haydar Aliyev Merkezi’nde Azerbaycanlı sanat severlerin beğenisine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sergi aracısiyle Türk sanatının en önemli eserlerini Azerbaycanlı sanat severlerle buluşturmamızı sağlayan Haydar Aliyev Merkezi ytesirlilerine, Azerbaycan Merkez Bankası ytesirlilerine, Sanat Danışmanımız Profesör Doktor Mumtaz Sağlam’a ve Bankamızın İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Kültür Sanat Sosyal Etkinlikler Müdürlüğü çalışanlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Alper Coşkun, Elman Rüstemov ve Necati Şahin daha akabinde sergiyi gezerek eserler ile ilgili görevlilerden bilgi aldılar. “Çağdaş Türk Resim Sanatında Hayal Gücü, Mekan ve Zaman” adlı resim sergisi 31 Temmuz’a kadar ziyaretçilere açık olacağı öğrenildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Tokat’ta dostluk

Tokat’ta dostluk

7 Ocak 2015
333

%d blogcu bunu beğendi: