‘Onlar erken çöküyor’

Elmira orgaylarıyla 4 hayatı kurtardı

Galatasaray – Kardemir Karabükspor maçı canlı izle

Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan’da

Bakın İngilizceyle ne yaptılar!

Eğitim 19 Nisan 2015
302

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü 7. Scrabble (İngilizce kelime türetme) yarışması sona erdi. Bu yılki yarışmada adeta Işıklar Askeri Hava Lisesi rüzgarı esti gürledi. OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren talebelerin ödülleri törenle verildi.

Bir hafta süren yarışmaya katılan talebeler arasında iletişimin arttığını dile getiren Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Mayuk, “Bur tür faaliyetlerde dil öğrenimine yönelik motivasyonun sağlandığını, bir araya gelen talebelerin birbirleriyle yabancı dille iletişim kurduğunu görüyoruz. Bu da onların dil seviyelerinin gelişmesine katkı sunacaktır.” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Scrabble yarışmasına, 40 okuldan asil ve yedek olmak üzere 300’e yakın ortaöğretim talebesi katıldı. 5 gün süreyle devam eden organizasyonda 48 öğretmen görev aldı. Yarışmada dereceye giren talebeler ödüllerini il ve belde milli eğitim yöneticilerinin elinden aldı.

Dereceye giren talebeler, organizasyonun sponsorluğunu yapan YDS Akademi tarafından indirimli yurt dışı yabancı dil eğitimi bursu, ücretsiz, indirimli yurt içi yabancı dil eğitimi bursu ve türlü kitaplarla ödüllendirildi. 7. Scrabble yarışmasında bireysel branşta Işıklar Askeri Hava Lisesi talebelerinden M. Enes Arı 1. olurken, aynı okuldan Veli Çam ikinci, R. Avni Memiş üçüncü oldu.

Bireysel branşta, Yiğitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Aslı Işık ise dörgeçen güncü oldu. Okullar dalında Işıklar Askeri Hava Lisesi 1., Çınar Anadolu Lisesi ikinci ve Yiğitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü olduğu açıklandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: