Erdoğan:Barbarlar kutsal mekanlarımızı postallarıyla çiğniyor

Sow: Karnıyarıktan asla vazgeçemiyorum

Volkan Demirel taraftara patladı!

Kitaplara hayat verenler toplanıyor

Bakın İngilizceyle ne yaptılar!

Eğitim 19 Nisan 2015
327

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü 7. Scrabble (İngilizce kelime türetme) yarışması sona erdi. Bu yılki yarışmada adeta Işıklar Askeri Hava Lisesi rüzgarı esti gürledi. OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren talebelerin ödülleri törenle verildi.

Bir hafta süren yarışmaya katılan talebeler arasında iletişimin arttığını dile getiren Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Mayuk, “Bur tür faaliyetlerde dil öğrenimine yönelik motivasyonun sağlandığını, bir araya gelen talebelerin birbirleriyle yabancı dille iletişim kurduğunu görüyoruz. Bu da onların dil seviyelerinin gelişmesine katkı sunacaktır.” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Scrabble yarışmasına, 40 okuldan asil ve yedek olmak üzere 300’e yakın ortaöğretim talebesi katıldı. 5 gün süreyle devam eden organizasyonda 48 öğretmen görev aldı. Yarışmada dereceye giren talebeler ödüllerini il ve belde milli eğitim yöneticilerinin elinden aldı.

Dereceye giren talebeler, organizasyonun sponsorluğunu yapan YDS Akademi tarafından indirimli yurt dışı yabancı dil eğitimi bursu, ücretsiz, indirimli yurt içi yabancı dil eğitimi bursu ve türlü kitaplarla ödüllendirildi. 7. Scrabble yarışmasında bireysel branşta Işıklar Askeri Hava Lisesi talebelerinden M. Enes Arı 1. olurken, aynı okuldan Veli Çam ikinci, R. Avni Memiş üçüncü oldu.

Bireysel branşta, Yiğitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Aslı Işık ise dörgeçen güncü oldu. Okullar dalında Işıklar Askeri Hava Lisesi 1., Çınar Anadolu Lisesi ikinci ve Yiğitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü olduğu açıklandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Efes, Real’i dize getirdi!

Efes, Real’i dize getirdi!

15 Kasım 2014
302
Beşiktaş’ın stat kararı!

Beşiktaş’ın stat kararı!

11 Kasım 2014
352
AYM’den iptal kararı

AYM’den iptal kararı

14 Kasım 2014
282
Minikler sergide coştu

Minikler sergide coştu

21 Nisan 2015
286
Hızlı yemek yemek şişiriyor!

Hızlı yemek yemek şişiriyor!

15 Aralık 2014
418

%d blogcu bunu beğendi: