Emre Belözoğlu artık milli takımda olmayacak!

Ankara’da okullar cuma günü de tatil edildi!

Milliyetçi Hareket Partisi sandıktan oy kaptırmayacak!

Cudi Dağı’nda Sıcak Çatışma

Bakın epilasyonda başına neler geldi!

Sağlık 21 Nisan 2015
274

Diyarbakır’da erkek müşterisi, 28 yaşındaki Ş.K.’ye epilasyon işlemi yaparken vücudunda ikinci derece yanıklara yol açan S.Ö.’ye, 1500 TL para cezası verildi.

Diyarbakır’da bir kamu kuruluşunda çalışan Ş.K., 2014 senesinde vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir güzellik salonuna gitti. Güzellik salonu yesirlileri ile görüşen Ş.K.’ya 10 seansta istenmeyen tüylerden kurtulabileceği belirtilirken karşılığında 700 TL alındığı beliitildi. Ardından düzenli olarak epilasyon seanslarına giren Ş.K.’ya lazer yöntemi uygulandı. 5 seans sonunda sırt bölgesi, göğüs ve kollarında acı duyan Ş.K., pozisyonu merkezin uzmanlarına bildirdi. Şikayetini bildirmesine karşın aynı dozda lazer uygulanan Ş.K.’ye hissettiği acının normal olduğu ve bir süre akabinde geçeceği söylendi. Epilasyon yapılan bölgelerindeki yanmanın dayanılmayacak düzeye gelmesi üstüne Ş.K., Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Yanık Ünitesi’ne başvurdu. Ş.K.’nın muayenesinde vücudunun epilasyon yapılan bölgelerinde 2’nci derece yanık oluştuğu tespit edildi. Yapılan tedaviden akabinde hastaneden ayrılan Ş.K., polis merkezine giderek epilasyon merkezi ile ilgili şikayette bulundu.

VÜCUDU YANDI

Şikayet üstüne güzellik merkezinde epilasyon uygulamasını yapan S.Ö. ile ilgili ‘Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak’ müddeasıyla 3 aydan 1 seneye kadar hapis istemiyle dava açıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan müddeanamede, Ş.K.’nin vücudunun yüzde 18 olarak hesaplanan ikinci derecede yanık olduğu açıklandı. Yaraların basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek düzeyde olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Savcısı, kuşkulu S.Ö.’nün cezalandırılmasını istedi.

1500 LİRA CEZA

S.Ö., Diyarbakır 11’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Ş.K., ifadesinde sırt, göğüs ve her iki koluma epilasyon işlemi uygulandığını anlatırken, “Bu yanda acı hissettim ve görevliye bunu bildirdim. Buna karşın aynı dozda uygulamaya devam edildi. Bu acının bir müddet akabinde geçeceği söylendi. Bir gün akabinde vücudumdaki yanıklar dayanılmayacak düzeyde acımaya başladı. Muayeneye giderek tedavi oldum” dedi. İfadesinde suçlamaları reddeden epilasyon merkezinin güzellik uzmanı S.Ö., “Olay günü müşterimiz bana hiç bir şikayetini söylemedi. İşlem bittikten akabinde bir şikayeti olmadan işyerimizden ayrıldı” dedi.

Mahkeme, sanık S.Ö.’ye ‘Taksirle yaralamaya neden olmak’ suçundan 90 gün adli para cezası verdi. Sanığın duruşmadaki iyi hali göz önüne alınarak cezası 75 günlük adli para cezasına indirildi. Mahkeme yaptığı hesaplamada sanığın 1500 TL ceza ödeyeceğini bildirdi. Mahkeme sanık S.Ö.’nün mağdurun zararını gidermemesinden ötürü cezasında erteleme kararı vermedi.

10 BİN LİRA TAZMİNAT TALEP ETTİ

Ş.K. aynı zamanda haksız fiile uğradığı gerekçesiyle epilasyon merkezi ile ilgili da 10 bin lira manevi tazminat davası açtı. Diyarbakır Asliye Hukuk Mahkemesi’nce kabul edilen tazminat davasının da devam ettiği açıklandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: