Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın öpüşme sahnesi!

Emekli zammı belli oldu! Ne kadar zam alacaklar?

Beşiktaş Liverpool’u perişan etti

Berkin Elvan için 11 Mart’ta ‘Hayatı durdurun’ çağrısı

Bakan Taner Yıldız Burdur’da okul açılışı yaptı

Gündem 9 Mayıs 2015
386

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bucak ve Burdur’da okul açılışı ve temel atma törenlerine katıldığı tespit edildi. Bucak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temel atma töreninde konuşan Bakan Yıldız, imam hatiplerin Türkiye’nin normalleşmesindeki en önemli etkenlerden biri olduğunu ifade etti.

ÖĞRENCİ SAYISI ARTTI

İmam hatiplerin çok ciddi bir ideolojiyi peşinden sürüklediğini vurgulayan Bakan Yıldız şöyle devam etti: “Ana muhalefetin genel başkanı dahi ‘Biz iktidara gelirsek imam hatipleri kapatmayacağız’ dedi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bir de kapatsalardı bari” diye muhalefete takıldı.

Bucak Ayşe Sak Ortaokulu’nun açılışını yapan Bakan Yıldız, akabinde Burdur Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu’nun açılış törenine de katıldığı öğrenildi.

ORTAYA ŞOK İDDAA ATILDI

Diğer yandan, Bakan Taner Yıldız’ın Burdur’daki ilk programı olan Kemer Beldesi’ndeki ‘100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması’ töreni öncesinde Ak Partililerle törene katılmak için gelen Vatan Partili bir grup arasında gerginlik yaşandığı müddea edildi. Vatan Partisi Burdur 1’inci sıra milletvekili adayı Levent Ersöz, İl Başkanı Hayat Aşkar ve bir grup partili, tören için beldeye teşrif etti. Törenin başlaması gecikince meydanda esnafla sohbet eden Levent Ersöz ve diğer partililer, müddeaya göre Ak Parti’ye ait bir seçim minibüsünden yüksek sesle açılan müzikle taciz edildi. Uyarmak için gittiği gruptan bir kişi İl Başkanı Hayat Aşkar’ın kolunu sıkınca kısa süreli gerginlik yaşandı.

İŞARET YAPTI

Olayın akabinde belde dışına çıkmak için 2 araçla hareket ettiklerini söyleyen Levent Ersöz vukaatı şu şekilde anlattı: “Bu arada Ak Parti’nin seçim aracı süratli şekilde yanımızdan geçip, önümüzde durdu. Aracımıza yol vermedi. Aracı üzerimize sürdü. Ben sağda oturuyordum. Camı açıp, ‘Sen ne yapmak istiyorsun?’ dedim. Şoför de ‘Sen kim oluyorsun?’ diye yanıt verdi. Şoförümüz durmasa gelip bize vuracaktı. Kemer’in dışına doğru çıktık. Oradan U dönüşü yapıp, tekrar önümüze geldi, el işareti yaptı. Vatan Partisi Öncü Gençlik üyeleri araçtan inince, kaçtı. Asayiş Müdürlüğü’nü arayıp, şahıstan şikayetçi oldum. Sonra o araç tekrar Kemer’e döndü. Biz de arkasından döndük. Lakin polisler o aracı tören yapılan alanın içerisine aldı, bizi almadı. Biz de programımıza devam etmek için Kılavuzlar Köyü’ne gittik.” diyerek durumu özetledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: