Dansın Renkleri göz kamaştırdı

Beşiktaş turla döndü

Kız meselesinde kan döküldü! Üç yaralı

VLC’de büyük yenilik

Bakan Şimşek’ten Kürtçe selamlama

Gündem 31 Ocak 2015
315

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in konuşmasında satırbaşları:

“Siyaset dili olarak kullanabiliyoruz ama 12-20 yıl önce böyle değildi. 15-20 yıl önce bir bakanın gelip burada size Kürtçe hitap edebileceğini düşünebiliyor musunuz? Bugün bunlar olduysa bunun istismarını yapan HDP sayesinde değil kardeşlik hukukuna, birliğimize, beraberliğimize inanan temel hak ve özgürlüklerimizi, demokrasimizin standartlarını iyileştiren Ak Parti yani sizin partiniz sayesinde olmuştur. Aynı şekilde kalkınmada da hizmette de hiç kimse Ak Parti ile yarışamaz. Siirt’te de, Batman’da da bölgede de ülkenin tamamında da son 12 yılda yapılan bir çok alandaki yatırım ve hizmet bizden önceki 79 yılda yapılandan kat kat daha fazladır.” 

EKONOMİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Bakan Şimşek, birkaç rakam hatırlatmak istediğini belirterek, kendilerinden AK Parti’den önce 2002 yılında Türkiye ekonomisinin büyüklüğü 230 milyar dolar olduğunu,  hükümetleri döneminde 12 yılda bunun 822 milyar dolara çıktığını söyledi. Bakan Şimşek, şöyle konuştu:

“Düşünebiliyor musunuz? Türkiye ekonomisi Ak Parti’den önce 230 2013 yılında 822 milyar dolar 3.6 kat artmış. Şimdi diyebilirsiniz ki daha önce de arttı. Öyle değil 1990 yılında Türkiye’nin milli geliri 200 milyar dolardı, 2000’li yılların başında 187 milyar dolara kadar düşmüş Ak Parti hükümetiyle birlikte 200 milyar dolardan aldığımız Türkiye’yi 822 milyar dolara çıkardık.” 

ÇÖZÜM SÜRECİ BARIŞMA SÜRECİDİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, insanı merkeze aldıklarını belirterek, 12 yılda yapılan işin özetinin bu olduğunu söyledi. Çözüm sürecinin Türkiye’nin halkıyla barışma süreci olduğunu söyleyen Aktay, şöyle devam etti:

“Bunu yaparken de özellikle Kürt kardeşlerime gidip örgüt demeye çalışıyor ki benim sayemde sen Kürtsün diyebiliyorsun, böylece Kürt kardeşlerimi kendilerine borçlu çıkarmaya çalışıyor. Diyor ki bana borçlusun diyor sen benim sayemde Kürt’üm diyebiliyorsun diyor. Hayır senin sayende değil biz Ak Parti sayesinde Kürt’üz diyebiliyoruz. Öyle değil mi Kurtalan? Öyle değil mi Eruh?” dedi. Kürt’in partisi HDP falan değil. Kürt’ün de partisi Türk’ün de partisi Arap’ın da partisi Türkiye’de yaşayan ve ben burada Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum diyen herkesin partisi Ak Parti’dir. Bu çok önemli bir şey bunu özellikle Kürt kardeşlerime söylemek istiyorum.” 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: