10-0 yenilen takımın tüm futbolcuları kovuldu

Fenerbahçe kazandırıyor

Üretici ile market arasındaki fiyat farkı cep yakıyor

Kriz geçirince piknik tüpünü camdan fırlattı

Bakan Kılıç: ‘Bol keseden atmıyoruz’

Gündem 19 Nisan 2015
341

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Biz iktidara 4 yıllığına talip olmuyoruz. Biz Türkiye’nin geleceğine talibiz” diye konuştu.

AK Parti’nin Samsun milletvekili adayları, yapılan toplantıda partililere tanıtıldığı görüldü. Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleşen toplantıya AK Parti’nin Samsun’daki 1. sıra miletvekili adayı olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile diğer adaylar, 3’üncü sıra milletvekili adayı Fuat Köktaş’ın kullandığı seçim otobüsüyle geldi. Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “13 yıllık iktidarımızda ülkemizde öyle şeyler gerçekleştirdik ki bizim iktidarımız öncesinde bunların hayalleri kurulamıyordu. Şimdi bazıları bizleri hayal görmekle itham ediyor. Ama biz onların hayallerini bile geçemeyeceği bir yerdeyiz. Onlar bizi hayalperestlikle itham etsinler. Biz buna vizyon diyoruz, biz buna hedef diyoruz, biz buna icraat diyoruz. Biz bol keseden atmıyoruz. Yapamayacağımız işleri konuşmuyoruz. Bu arada da iktidara 4 yıllığına talip olmuyoruz. Biz Türkiye’nin geleceğine talibiz. 2023’e, 2053’e, 2071’e talibiz. Öyle 4 yıllığına değil” dedi.

Bakan Kılıç sözlerine şu şekilde devam etti:  

“Bugün enteresan bir vaat yapılmış. Kredi kartı borçlarının faizinin yüzde 80’i silinecekmiş. Biraz evvel Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’in bunlara verdiği cevabı okudum internette. Allah korusun olmaz ya, ‘Böyle bir iktidarın başa gelmesi pozisyonunda IMF’ye davetiye çıkartıyorlar’ diyor. Biz borcu öderiz, başkaları borç yapar. İşte farkımız bu. Hatırlar mısınız, 2002 seçimlerine giderken bir parti vardı, başında birisi vardı. Çıkıyordu televizyona, maşallah, o 1 lira olacak, bu 1 lira olacak. Şöyle olacak böyle olacak, ondan akabinde yok oldu. Bu vaatler de benziyor birbirine, yakın. Demek ki olamayacağını biliyorlar. Tabii ki biliyorlar. Hedefi yüzde 35 olan bir siyasi partinin iktidara talip olması mümkün mü? Biz yüzde 35 alalım olumluyuz diyor. Bizim talip olduğumuz şey bellidir. Biz ülkeye hizmet etmeye talibiz. Bugüne kadar nasıl hizmet ettiysek, bundan akabinde da öyle edeceğiz.”

Aday tanıtım toplantısında partililer 4’üncü sıra milletvekili adayı Çiğdem Karaaslan’a ilgi gösterdi. Toplantıyı kenardan izleyen Çiğdem Karaaslan’ın 5 yaşındaki oğlu Yiğit, canı sıkılınca annesinin yanına giderek programın geri kalan bölümünü annesinin kucağında izledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, toplantının akabinde partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen yemek programına katılmak üzere salondan ayrıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: