Çift ekranlı Siswoo R9 Darkmon tanıtıldı

Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Çalışmaların sonucunu bekliyoruz’

Kemal Kılıçdaroğlu’na ayakkabılı saldırı

Pascal Nouma’dan Demba Ba ve Cami yorumu

Bakan Fikri Işık temel atma töreninde

Sağlık 8 Mayıs 2015
279

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Devlet Hastanesi’nin temel atma merasimine katıldığı görüldü.

TEMEL ATILDI

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin geçen yıl Ekim ayından beri devam eden zemine kazık çakma uğraşlarının sona ermesinin akabinde bugün düzenlenen törenle temeli atıldı. Temel atma törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, Ak Parti Kocaeli Milletvekili ve Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül ile bir çok yurttaş yoğun ilgi göstererek katılım gösterdi.

BİR ÇOK HEKİM VAR

Törenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül, “Hakikaten bugün çok mutluyuz. 2002 senesinden bu yana Türkiye’nin çağ atlamasını, çok önemli gelişmelerin, ilerlemelerin kaydedilmesini hep beraber yaşadık ve gördük. Kocaeli Devlet Hastanesi aslında Kocaeli’nin en önemli hastanelerinden bir tanesi. Bir çok hekim var, bir çok poliklinik var, bir çok yatak var, ama insanlar fedakarca, gayret içerisinde hizmet verirken hizmetlerini verdikleri şartlar, yatakta tedavi olan hastaların aldıkları hizmetler aslında standartlara uymuyordu. Bunun yenilenmesi için gecemizi gündüzümüze kattık. Aslında oraya çok projeler hazırlandı. Çok çalıştık, ama neticede bugüne nasip oldu. Şimdi bugün temelini atıyoruz. İnşallah Kocaeli Devlet Hastanesindeki hizmetlerin çok daha güzel, çok daha mutlu, çok daha sağlıklı bir şekilde yapılacağına inanıyoruz” diye konuştu.

BİNA İLE BULUŞACAK

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Sağlık alanı en temel ve en önemli hizmet alanıdır. Bu noktadan baktığınızda devam eden ve çok kısa bir süre akabinde çok büyük bir sağlık yatırımına kavuşacak olan Kocaelimiz çok eskiden gelen, çok uzun bir geçmişi olan, İzmit Devlet Hastanesi ile başlayıp Kocaeli Devlet Hastanesi’ne dönüşen bu sağlık hizmetimiz de yakışan, yaraşan bir hizmet kalitesi ile inşallah bugün temelini atacağımız bina ile buluşacak” diye konuştu.

DÖNÜŞÜM YAŞADI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Son 12 senede Ak Parti hükümeti ile Türkiye gerçekten çok büyük bir değişim ve dönüşümü yaşadı. Altyapıdan eğitime, eğitimden sağlığa her alanda Türkiye 12 seneye sığdırılması çok da mümkün olmayan bir başarı hikayesine imza attı. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki Sağlıkta Dönüşüm Programı sayesinde, bugün artık Türkiye’nin Sağlıkta dönüşüm Programı’ndaki başarısı Harvard Üniversitesi’nde dahi tartışmalara konu oluyor ve Amerika sağlıkta dönüşüm programını başarmak için özellikle Türkiye örneğini inceleme ihtiyacı hissediyor. Kocaeli Devlet Hastanesi bugüne kadar gerçekten önemli bir hizmet verdi ve önemli bir fonksiyon icra etti. Ama sağlığın geldiği noktada artık yetersiz kaldığını, 2002’de seçimlerden hemen akabinde buranın değişmesi, yenilenmesi gerektiğini ifade etmiştik ve bununla ilgili çalışmalara başlamıştık. Ondan akabinde, ‘Artık burada yeni bir ihtiyaç var. Mevcut hastane bu haliyle devam edemez. Burada tamamı nitelikli yatak olan, tüm hastalarımızın hak ettiği hizmeti göreceği, 1 ve 2. sınıf sağlık hizmetinin verildiği mükemmel bir hastane yapalım’ dedik. İnşallah bu hastanemiz 2016 seneninın 29 Ekim tarihinde tamamlanacak” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların akabinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından temel atma işlemini başlatacak olan butona basılmasıyla program son buldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: