Yasin Börü ve arkadaşlarının katili bugün yakalandı

Onurcan Piri Kayseri Erciyesspor’da

IŞİD lideri Bağdadi ağır bir şekilde yaralandı!

Aydın’da yol çöktü

Bakan Faruk Çelik’ten ‘Bağ-Kur’ açıklaması

Genel 27 Kasım 2014
264

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bağ-Kur borcu olanların emekli olmasıyla ilgili açıklamalarına ilişkin, “Prim yapılandırılması şuanda gerçekleştiriliyor. Bu yapılanma çerçevesinde prim borcu olanlar için sunulan bir imkandır. Önemlidir, çünkü o anlamda geçmişe dönük borçlarını ödemekte zorlanan, prim borcunu ödemekte zorlanan Bağ-Kur’lular için önemli çıkış kapısıdır” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleşen Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bağ-Kur borcu olanların emekli olmasıyla ilgili açıklamalarının sorulması üzerine Bakan Çelik, “Prim yapılandırılması şuanda gerçekleştiriliyor. Bu yapılanma çerçevesinde prim borcu olanlar için sunulan bir imkandır o. Yoksa farklı durum söz konusu değil. Prim borcu olup bu borcu ödemekte zorlanan çalışanlarımızın bu imkandan uzun vadeli bir şekilde yararlanmasına dönük Sosyal Güvenlik Kurumu ile Halk Bankası arasındaki bir sözleşmedir. Önemlidir, çünkü o anlamda geçmişe dönük borçlarını ödemekte zorlanan, prim borcunu ödemekte zorlanan Bağ-Kur’lular için önemli çıkış kapısıdır” karşılığını verdi.

Karaman Ermenek’te 8 maden işçisinin yer altında olduğu hatırlatılarak, paylaşılacak yeni bir bilginin olup olmadığı sorusu üzerine Çelik, bu konunun bizzat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yürütüldüğünü ve en sağlıklı bilginin oradan alınacağını belirterek, “Halen oradaki 8 canımıza ulaşamadığımızı hepimiz biliyoruz. Koşullar gerek yer altında, gerek yer üstünde çok olumsuz şartlar oluşturuyor ama yoğun bir şekilde hiç ara vermeksizin 24 saat çalışmalar orada sürdürülüyor. İlgili bakan arkadaşımızın açıklama yapması daha doğru olur” ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Pizzada domuz eti var mı?

Pizzada domuz eti var mı?

6 Aralık 2014
355
Kara kış kapıya dayandı

Kara kış kapıya dayandı

24 Kasım 2014
292
NATO: Rusya Ukrayna’ya girdi

NATO: Rusya Ukrayna’ya girdi

12 Kasım 2014
323

%d blogcu bunu beğendi: