Şike davasında flaş! Dava yeniden görülecek

Fenerbahçe Grundig kupayı kaldırdı

Zehirli mantarlara dikkat

Alkollü sürücü minibüsü devirdi!

Atık malzemeden üretilen mobilyaya büyük ilgi

Gündem 25 Nisan 2015
288

Kayseri’de açılan Uluslararası 5’nci Mobilya Fuarı’nda bir firmanın fabrikanın deposundaki yapıştırıcı varillerinden yaptığı mobilya ilgi çekti.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Sevyat Mobilya’nın üretim müdürü Kubilay Paçal, atık malzemeden üretilen ‘En çevreci ürün’ olarak nitelendirdiği ‘Varil mobilyaların’ ilgi görmesine sevindiklerini dedi. Paçal, mobilya üretiminde her zaman kullandıkları  yapıştırıcının bulunduğu varilleri geri dönüşüm amacıyla kullandıklarını belirterek, şu şekilde dedi:

“Ekolojik olan bir ürün ve bu atılacak olan varillerden ürettiğimiz koltuk takımları, bağ ve bahçeler için ideal. Gayet şık, otantik mekanlar için düşündüğümüz bir ürün oldu. Tamamen doğal, sadece şık görünmesi için boyandı. Diğer koltuklarda kullandığımız malzemeleri kullandık. Gayet şık ve dayanıklı bir ürün oldu. 4 kişilik bu takımın fiyatı; 1500 TL. Varilin yarısını kullanarak da orta sehpasını yaptık. Hepsi bir takım olarak sunuluyor. Sehpa varil, ters döndürülerek, içinde ateş yakılabilir veya içine çiçek ekilebilir. Yağmur ve kar yağışı gibi ıslak ortamlarda bile tesirlenmeden kullanılabilir. Özel, ithal ve su geçirmez kumaşlarla ürettiğimiz bir ürün.”

Patent ve dizaynının tamamen kendilerine ait olduğunu dile getiren Kubilay Paçal, mobilya üretiminde kullandıkları yapıştırıcılar bulunan ve daha akabinde hurdacıya gitmek üzere depoladığı varilleri koltuğa dönüştürme düşüncelerinin gerçeğe dönüştüğünü vurguladı. Paçal, “Bu ürün ilk kez mobilya fuarında tanıtıldı. Albenili renklerden oluşan varil mobilyalar için yurt içinden ve dışından siparişler aldık. Irak başta olmak üzere pek çok Ortadoğu ülkesindeki müşteriler sipariş verdi. Sahil illerideki iller ve beldelerden de bir çok parekende sipariş teklifi geldi” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: