Mark Zuckerberg, neden hep aynı tişörtü giyiyor?

Çanakkale’de 1915 metrelik bayrak yürüyüşü

Kılıçdaroğlu halktan destek istedi

Barcelona ligden atılabilir

Askere gitmeden mutlaka mezarlıkları temizliyorlar

Gündem 4 Temmuz 2015
311

İzmir Ödemiş Bıçakçı Mahallesi’nin gençleri, askere gitmeden önce mutlaka mezarlıkları temizliyor… İzmir’in Ödemiş beldesine bağlı Bıçakçı Mahallesi’nin gençleri, askere gitmeden önce yapılan mezarlık temizleme geleneğini unutmuyor.

EL BİRLİĞİYLE TEMİZLİYORLAR

İzmir Bıçakçı Mahallesi’nde askere gidecek gençler tarafından başlatılan mezarlık temizleme geleneği bu senede devam ettiği görüldü. Yakın zamanda askere gidecek 1996 doğumlu gençler, bir araya gelerek el birliğiyle mezarlıkları temizlediği ifade edildi. Asker adayı Aydın Olgun, geleneğin bundan akabinde sürdürüleceğini ifade söyledi ve şu şekilde konuştu:

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

“Bıçakçı Mahallesi olarak geçen yıllarda mahallemizde askere gidecek gençler arasında bir tesirlik başladı. 1985 doğumlu ağabeylerimiz askere gitmeden önce mahallemizin mezarlığını temizledik. Onlardan akabinde askere adayları da vatani görevlerine yerine getirmek için köyden ayrılmadan önce bu geleneği devam ettirdiler. Bu geleneğin yanında bazı tertipler şanlı Türk bayrağımızı mahallemizin girişine astı. Bazı tertipler farklı faaliyetlerde de bulundu. Ama mezarlığımızı her tertip kendi devrinde temizledi. Bu mezarlıkta her birimizin büyükleri yatıyor. Manevi anlamda da üzerimize düşen görevi yaptığımıza inanıyorum. Bizde 1996 doğumlu asker adayları olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık” diyerek duruma açıklık getirdiği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Mustafa Sarıgül adliyede !

Mustafa Sarıgül adliyede !

28 Ocak 2015
354
Trabzon mecbur kaldı!

Trabzon mecbur kaldı!

5 Şubat 2015
327

%d blogcu bunu beğendi: