Emenike taraftarı çıldırtacak!

Beton mikseri asılı kaldı !

Evli arkadaşına izin vermedi! Şehit oldu…

Zerrin Güneş’ten mesaj var!

Artık iğnesiz şeker ölçümü yapılabilecek

Sağlık 9 Mart 2015
387

Diyabet hastalarının eziyeti son bulacak. Düzenlenen diyabet kursunda konuşan Prof. Dr. Robert Ritzel, her dört Alman’dan birinin yüksek tansiyon hastası olduğunu belirtti. Kendisininde yüksek tansiyon hastası olduğunu belirten ve her dört kişiden birinin de tansiyon değerleri hala bozuk diyen Prof. Ritzel, Özellikle şeker hastaları tansiyona özellikle dikkat etmelidir, çünkü diyabet ve yüksek tansiyon bir arada ateşle barut gibidir dedi. 

ÖZEL SİPARİŞ VERİLEBİLECEK

Prof. Dr. Ritzel Kola takılan ve 14 günde bir değiştirilen mikroçip ve bunu tarayıp kan şekerini ölçen yeni alet sayesinde şeker hastaları rahatlayacak. Abbott İlaç Firması’nın piyasaya sürdüğü bu sistemin her biriminin yaklaşık 60 Euro olması nedeniyle hastalık kasaları şimdilik hastalar mesafeli, ama sistem İnternet üzerinden özel olarak sipariş verilebilecek. Yeni sisteme ilginin çok büyük olduğu için şu an bekleme listesinde olanların on bini bulduğunu biliyoruz dedi. Bir hafta süren kurs boyunca Türk hastalara kliniğin diyet okulu müdiresi Hedwig Rauch, simültane tercümeli olarak beslenme konusunda bilgiler verdi. Şeker hastalığı ile ilgili tüm ayrıntılı bilgilerin verildiği seminerlerde hastaların şeker ayarlarının düzenlenmesi de sağlandı.

CİDDİYE ALINMIYOR

Kursa katılanları tek tek muayene ederek, kendileri için en uygun diyabet tedavi şeklini belirleyen Dr. Markus Walter, kursa katılan Türk şeker hastalarına, diyabet sertifikalarını alaran kursiyerler karşısına çıkabilecek durumlarda daha bilinçli olabilecek. Kurs katılımcılarından Abidin Çukurlu Türk diyabet hastalarının Almanya’da ciddiye alınmadığını söylerken kurslar sadece Almanca vardı bizim de dil bilgimiz yeterli olmadığı için hastalığımızı tam olarak anlayamadık. Şimdi arzumuz bu tür ana dilli diyabet seminerlerin tüm kliniklerde yapılmasıdır diye sözlerini tamamladı. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: