Beşiktaş’ın yıldızı geri döndü

Hollandalı yıldız Sneijder Juventus ile anlaştı

Öğrenci kılığında HDP provokasyonu

Osmaniye’de şüpheli paket paniği

Anne olmak için 34 yıl bekledi!

Sağlık 27 Ocak 2015
325

52 yaşındaki Ayşe Başkal’ın 34 yıllık çocuk özlemi, tüp bebek yöntemi sona erdi. Yaşına rağmen bu isteğinden vazgeçmeyen Başkal, 8’inci tüp bebek denemesinde dünyaya gelen kızıyla yeniden doğduğunu söyledi.

DEFALARCA TÜP BEBEK DENEMESİ YAPTILAR

Yurtdışında ve Türkiye’nin çeşitli illerinde tüp bebek denemesi yaptıran çift, en sonunda bebeklerine kavuştu. Ayşe Başkal, KKTC’de yaptırdığı tüp bebek uygulamasıyla Manisa Sekiz Eylül Hastanesi’nde kız bebek dünyaya getirdi. Daha önce 8 kez tüp bebek denemesi yaptıran Ayşe Başkal, 3 kilo 850 gram ağırlığında dünyaya gelen kız bebeğine ‘Sümeyye Nur’ adını verdi.

Çocuk sahibi olmaktan hiçbir zaman vazgeçmediğini belirten Ayşe Başkal, “34 yıldan bu yana çocuk hasreti çekiyoruz. Daha önce Ukrayna’da bile tüp bebek denemesi yaptırdık. Ancak hep düşük oldu. En son KKTC’de tüp bebek denemesi yaptırdık. Şeker ve tansiyon hastasıyım. Hiç vazgeçmedim. Çok mutluyum, bugün yeniden doğmuş gibiyim. Bu sevgiyi herkes tatsın” dedi.

BEBEK SAĞLIKLI

Tüp bebek denemelerinde çok harcama yaptıklarını da belirten Başkal, eşinin çiftçi olduğunu belirtip, maddi durumlarına rağmen evlat sahibi olma çabasından vazgeçmediğini ifade etti.

Dr. Süleyman Emre de sezaryenle dünyaya gelen kız bebeğin de annenin de sağlığının da yerinde olduğunu söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: