Papua Yeni Gine’de deprem şoku! 7.4 ile sallandı

Doların fiyatı düşecek mi ?

Soma Davası devam ediyor

Brezilyalı yıldız futbolcu Neymar İstanbul’da!

Anne oğlunu öldürenlere böyle tepki verdi

Gündem 28 Nisan 2015
329

Bursa’nın İnegöl beldesinde öldürüldükten akabinde ayağına taş bağlanarak gölete atılan Sedat Vardar cinayetinin sanığı ikinci kez hakim karşısına çıktı. Cinayet sanığı İlker U.’nun İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına devam edilirken, ilk mahkemede savunma yapmayan sanık, ikinci celse de sessizliğini bozdu.

İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleştirilen duruşma öncesinde, öldürülen Sedat Vardar’ın babası Rahmi Vardar, yanından geçen cinayet zanlısı İlker U.’nun yüzüne tükürüp, yerine oturdu.

ÖLDÜR BENİ YOKSA BEN SENİ ÖLDÜRECEĞİM

Tutuklu sanık İlker U. Mahkeme esnasında Hakime 10 sayfalık savunmasını sundu. Savunma mahkeme heyeti tarafından okundu. İlker U., savunmasında vukaatı ayrıntılı bir şekilde anlattı. İlker U., “Tahliye olduktan akabinde uyuşturucu kullanmayı bıraktım. Sedat Vardar, uyuşturucu kullanmaya devam ediyordu. Ben hatta spor yapmaya bile başlamıştım. Sedat’la aramızda sorun yoktu. Bir gün Sedat bana ‘Yenişehir’de esrar ektim, beraber gidelim, tek çıkış yolum bu’ dedi. Benim yanında gitmemi istedi. Ben reddettim. Temiz bir sayfa açtığımı dedim. Ben arada sırada dayım Rahmi A.’nın yanına gidiyorum, dayımın yanında çalışıyordum, yardım ediyordum. Olaydan bir gün önce İnegöl’e gitmek üzere beraber yola çıktık. O araçta hala bonzai içiyordu. O beni dayımın yanına bırakıp, Yenişehir’e gidecekti. Dayımın evinde Sedat bana ‘sana ihtiyacım var, Yenişehir’e beraber gidelim’ diyerek ikna etti. Dayımın evine gittiğimizle beraber hayvan otlatmaya gittik. Sedat hala uyuşturucu kullanıyordu. O günün gece saatlerinde 12.00 ile 01.00 arasında balık tutmak için göletin kenarına gittik. Yanımıza oltaları aldık, gölete attık ve balık tuttuk. Sedat o sırada da uyuşturucu içiyordu. O sırada bana küfürler, hakaretler etmeye başladı. Yanımızda getirdiğimiz ve karpuz kesmek için kullandığımız bıçağı aldı ve bana salladı, lakin denk gelmedi. O sırada taşa takılıp yere düştü ve bende üstüne atladım, bıçağı alıp, bıçaklamaya başladım. O sırada Sedat bana ‘öldür beni yoksa ben seni öldüreceğim’ diyerek bağırıyordu. Her yer kan olmuştu ve Sedat akabinde hareketsiz bir şekilde yerde yatıyordu. Çok korkmuştum. Sedat’ı öylece bıraktım ve dayımın evine gittim. Kafam ıslaktı ve şoka girmiştim” dedi.

OLAY YERİNE ÜÇ KEZ GELİP KONTROL ETTİ

Evde başını kuruladıktan akabinde duvardaki montu alıp, yeniden vukaat yerine gittiğini ifade eden İlker U. “Hapishaneden yeni çıkmıştım ve korkuyordum yeniden içeri girmeye. Çok korktum. Cesedi yaklaşık 15 metre göl kenarında sürükledim. Etrafta banket taşı tespit ettim. Cesedin üstündeki eşyaları çıkardım. Cesedin karnına ve banket taşına misinayı bağladım ve gölete yuvarladım. Tam gölete girmeyince sopayla iteledim. Bir süre akabinde ceset sular içinde kayboldu. Çıkardığım eşyalarını yaktım. Eşyaların içinde bulunan cesedin cep telefonunu ve cebindeki para ile arabanın anahtarını aldım. Sonra hemen dayımın evine gittim ve dayıma ‘bizim işimiz çıktı, Bursa’ya dönüyoruz’ dedim. Bursa’ya gittim ve dolaştım. Bir süre akabinde arabayı sahibine teslim ettim. Akşam yeniden İnegöl’e geldim. Yeniden gölete gittim ve ceset yoktu ortalıkta. Bayram namazına dayımla beraber gittik. Bayramın ikinci günü yine gölete geldim” dedi.

ARAYANLARA MESAJ ATTIM

Öldürdüğü Sedat’ın telefonunun kendisinde olduğunu ifade eden İlker U., “O telefona gelen mesajlara yanıt verdim. Arayanlara mesaj attım. Son olarak ‘Sedat seni öldü diyorlar’ şeklindeki mesajın akabinde telefonun bataryasını çıkartarak, kırıp attım” dedi.

RÜYALARIMA GİRİYOR

Çok pişman olduğunu kayıt eden İlker U., “Çok pişmanım. Rüyalarımdan eksik olmuyor. Ailesinden çok özür diliyorum. Onun yerinde o gece ben ölmüş olabilirdim. Ailesi çok ceza almamı istiyor, haklılar ama ben çok pişmanım” dedi.

KARPUZ KESMEK AMACIYLA

Sanık İlker U., müddea makamının sorularını ise şu şekilde yanıtladı; “Bıçağı Bursa’da bir araziye attım, yerini gösterebilirim. Bıçağı dayımın evinden karpuz kesmek amacıyla aldım. Dayımın kenevir tarlası olduğunu düşünmüyorum, o zaten böyle şeylere karşıdır.”

ÖNCE KORKTU SONRA İTİRAF ETTİ

İddia makamının, kendisinin ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığını hatırlatması üstüne İlker U., eylemi tasarlamadığını, yağma yapmadığını belirterek, soruşturma kapsamındaki ilk ifadesini korkarak yaptığını, doğru ifadesinin şu anki dedikleri olduğunu kaydetti.

OLAYA KARIŞMADIM

İlker U.’nun dayısı sanık Rahmi A. ise, “İfadenin akabinde dondum kaldım. Ceset bulunduğunda yeğenimin böyle bir şey yapacağına kalbim kanaat getirmemişti. Olay üzerime kalır düşüncesiyle bazı ifadeler de bulunmuş olabilirim. Ama ben vukaata karışmadım. Olayı ceset ortaya çıkınca öğrenmiş oldum” dedi.

KEŞİF YAPILACAK

İddia makamı, Rahmi A. ile ilgili ortaya atılan suçlamalar hususunda istihbarat bilgi notu ile cinayet vukaatı ile ilgili keşif yapılmasını istedi. Mahkeme, müddea makamının talebini kabul ederken, keşif yapılması için gün kararlaştıracak.

Mahkeme, tutuklu sanık İlker U.’nun tutukluluk halinin devamına, Mahkemenin ise 14 Mayıs 2015 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: