‘Asker arkadaşı el bombası hediye etti’

Destici ve Kamalak Giresun günlerinde kurtlarını döktü!

IŞİD: PKK’nın en üst yöneticisi Bahoz Erdal’ı öldürdük!

4 Eylül Stadı Galatasaray için hazır

Anayasa Mahkemesi’ne büyük tepki

Gündem 18 Nisan 2015
325

Kosova’da muhalefet partileri, ‘devletin ele geçirilmesine karşı’ sloganıyla başil Priştine’de miting gerçekleştirdi.

Kosova’nın Geleceği için İttifak Partisi (AAK) Genel Başkanı Ramush Haradinaj, Vetëvendosje Hareketi Partisi Başkanı Visar Ymeri, NİSMA Partisi Başkanı Fatmir Limaj’ın katılımıyla İskender Bey Meydanı’nda yapılan mitingde; elektrik zammının geri alınması, zam kararı veren kurulu üyelerini istifa etmesi, Trepçe madenlerinin kamu şirketi ilan edilmesi, adalet bakanı ve anayasa mahkemesi başkanının istifası ve devlet televizyonu yönetiminin feshedilmesi gibi taleplerde bulunulduğu öğrenildi.

İskender Bey Meydanı’ndan Anayasa Mahkemesi’ne yürüyen göstericiler, adaletsizlik sembolü olarak binaya zift püskürttü. Enerji Fiyatlarını Belirleme Kurulu önünde ise sokak sembolik olarak lamba kırıldı. Televizyon binasının önüne ise büyük bir set hoparlörü maketi bırakıldı.

Yürüyüşün akabinde, hükümet binasının bulunduğu İskender Bey Meydanı’na dönen göstericilere önderler hitap etti. AKK Başkanı Ramuş Hayradinay konuşmasında “Bugün Kosova devleti bu hükümet tarafından ele geçirildiği için toplandık.” dedi.

Vetvendosye Hareketi Başkanı Visar Ymeri ise taleplerinin yerine getirilmesi için hükümete iki hafta süre tanıdıklarını ifade etti. Ocak ayında Arnavut kadınlara ‘canavar’ diyen Sırp asıllı Topluklar Bakanı Aleksandar Jabllanvoq’i istifa ettirdiklerini dile getiren Ymeri, hükümetin mafya veya Sırbistan’a karşı bir şey söylemediğini lakin kendilerini eleştirdiğini ifade etti.

NİSMA Partisi Başkanı Limaj ise “Bunlar güçlerini kötüye kullanarak Kosova’nın aleyhine çalışıyorlar. Bu yüzden, onlara ‘dur’ demek için toplandık.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: