Samsung Galaxy S5’i Galaxy S6’ya nasıl dönüştürebiliriz?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyoruz!

Güneylilerden Yunanistan’a destek

Abdullah Gül Cidde’de

Almanya’da grev krizi devam ediyor

Gündem 5 Mayıs 2015
269

Almanya’da grev krizi devam ediyor… Tren Makinistleri Sendikası (GDL), Deutsche Bahn Başkanı Rüdiger Grube’nin izahlarına karşın greve devam etme kararı aldı. Alman Demiryolları İşletmesi’nin (Deutsche Bahn) Başkanı Rüdiger Grube “uzlaşma için yeni bir teklifleri olduğunu” duyurmuş ve pozisyonun bu şekilde devam edemeyeceği uyarısında bulunduğu biliniyor.

Yük ve yolcu taşımacılığını kapsayan grevin pazar gününe kadar devam etmesi planlanıyor. Grev nedeniyle ortalamada her üç yolcu treninden sadece biri çalışıyor.

Birçok kişinin karayolu ulaşımını tercih etmesi ise pek çok noktada trafik sıkışıklığına ve ulaşımda aksamalara neden oldu.

Deutsche Bahn toplu mukavelename görüşmelerinin yeni turunda ücretlerde yüzde 4,7’lik artış teklif etmişti. İki kademede yürürlüğe girmesi beklenen zam, GDL’i tatmin etmemiş, sendika, “uzun süreli yeni iş bırakma eylemleri düzenleneceğini” duyurmuştu.

GDL yaklaşık 10 aydır devam eden anlaşmazlık boyunca bundan önce yedi kez greve gitmişti. Kasım ayında 100 saat sürecek bir greve başlayan sendika, 60 saat akabinde grevi sona erdirdiği hatırlanıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: