Trabzonspor Başkanı 3. kez baba oldu

Nurgül Yeşilçay sevişme sahnesi, Nurgül Yeşilçay Gece filmi fragmanı izle

Bursaspor’un yabancıları canavar gibi

Mahsun Sarıgül ve Ali Sürmeli ‘Mucize’ için Bolu’da

Aleksis Çipras umut dağıttı

Gündem 19 Haziran 2015
400

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras önemli açıklamalarda bulundu… Rusya ile Türk Akımı hususunda ortak yatırım anlaşması imzalayan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, şu anda fırtınanın ortasında olduklarını, yeni denizler ve yeni güvenli limanlar keşfetmeye hazır olduklarını ifade ettiği görüldü.

St.Petersburg’da düzenlenen Uluslar arası Ekonomik Forum’da konuşan Çipras şöyle konuştu: “Artık geçmişin yükünü bir kenara bırakmalıyız. Yeni denizler keşfetmeye ve yeni güvenli limanlar bulmaya hazırız. Bugün yaşananlar sadece Yunanistan’ın sorunu değil. Gelinen noktada Avrupa Birliği’nin tamamı bu sorunun bir parçası pozisyonunda. Bunun neticesinde Avrupa Birliği, değişim için cesur kararlar almalı. Kuruluş değerlerine dönerek, dayanışma ruhunu canlandırmalı.” şeklinde çağrı yaptı.

Rusya’ya yönelik yaptırım kısır döngüsüne son verilmesi gerektiğini ifade eden Çipras açıklamalarına şöyle devam etti: “Ukrayna krizi Avrupa’nın kalbinde yeni bir yara açtı. Uluslar arası ilişkiler açısından bu çok kötü. Bölgede refah ve ekonomik işbirliği olması gerekir. Maalesef savaşa doğru ilerleyen süreçler yaşıyoruz. Silahlanma ve yaptırım uygulamalarına son verilmeli…” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: