Veli Kavlak’ın cezası belli oldu!

Erhan Eker kamyonun altında kaldı

Abdurrahim Albayrak yüksek tempoya dayanamadı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları açıklandı!

Akıllı alışverişi Türk mucit başardı

Teknoloji 17 Nisan 2015
291

Boyner Grup, perakende sektöründe ve alışveriş geçen günyasında yeni bir deviri başlatacak icadı Hopi’yi müşteriye sunmaya hazır. Akıllı telefonlar üstünde çalışan bir alışveriş uygulamasının ötesinde, Türkiye’nin önde gelen markalarını bir araya getirecek olan Hopi, âleme kazandıracak ve piyasayı canlandıracak.

ÜCRETSİZ YÜKLENİYOR

Hopi kullanıcılara tercih, alışkanlık ve beklentilerine uygun ürün ve kampanya önerilerinde bulunarak kişisel ihtiyaçları, yaşam tarzları ve tercihlerine özel alışveriş seçenekleri sunuyor. Hopi dokunmatik telefonlara ücretsiz olarak yüklenebiliyor, hem IOS hem de Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabiliyor.

DÖNÜŞÜM UMULUYOR

Hopi içindeki “Paracık” adlı ödül-puan sisteminin, alışverişe âlemin kazanacağı yeni bir dinamizm getirmesiyle perakende sektörünü dönüştürmesi umuluyor. Müşteriler Hopi kampanyalarından kazandıkları “Paracık” ödüllerini, üye markalarda yapacakları alışverişlerde 2, 3, 5 hatta 10 kata varan değerlerle çarparak kullanabilecek. Örneğin %10 paracık teklif eden bir kampanyadan kazanılan 10 TL değerindeki 10 Paracık farklı bir markanın 5 Kat kampanyasında 50 TL değerinde kullanılabilecek. Böylece müşteriler daha fazla bilgi, seçenek ve fırsata dokunmatik telefonlarından her an her yerde ulaşarak borçlanmadan alım gücünü artırma imkanına kavuşacak.

BÜYÜME DEVAM EDECEK

Hopi ilk aşamada Türkiye’nin farklı sektörlerden 30’u aşkın önder markasını bir araya getiriyor. Bu markalar platformu her geçen gün büyüyecek. Hopi, alışveriş geçen günyasına getireceği yeniliklerle tüketiciye ve markalara türli avantajlar sağlarken ekonominin büyümesine de katkıda bulunacak. Hopi’nin “Paracık” ile müşterileri için yaratacağı ek alım gücü ve kişiselleştirilmiş kampanyalar, farklı tercih ve beklentilere uygun ürünleri doğru yer ve zamanda sunacak markalara üretim ve pazarlamada verimlilik sağlayacak. Yeni icat Hopi’de buluşan müşterilerin ve markaların rakamı arttıkça perakende sektörü ve ekonomiye sağlanan katma değerin de büyümesi umuluyor.

CEM BOYNER AÇIKLADI

Boyner Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner; Hopi’nin sadece Türkiye’de değil geçen günyada benzeri olmayan yeni bir icat olduğunun altını çizerek Hopi’yle müşterinin güçleneceğini dedi. Boyner, “Hopi’yi perakende sektörünü kökten dönüştürecek, piyasayı canlandıracak yeni bir icat, yeni bir iş ve alışveriş modeli olarak görüyoruz. 2000’lerin başında Advantage Kart taksitli alışveriş modeliyle Türkiye’de perakende sektörünü dönüştürmüştü. Advantage Kart modeli müşterilerin hayallerine ulaşmasını sağladı ve hayatı zenginleştirdi. Hopi’nin özellikle ödül sistemi ‘Paracık’la daha da büyük bir değişim yaratacağını öngörüyoruz. Hopi müşterilere daha fazla bilgi, daha fazla seçenek ve Paracık sunarak onları güçlendiriyor. Boyner Grup mağazalarından alışveriş yapan 16 Milyon müşterimizin yaklaşık 10 Milyonunda dokunmatik telefon var. 3 yıl gibi kısa bir zamanda dokunmatik telefon kullanımının daha da artmasıyla 15 Milyona yakın müşterimizi Hopi’li yapmak istiyoruz.”

MUTLULUK DUYUYORUZ

“Müşterilerin beğenilerine, yaşam tarzlarına ve ihtiyaçlarına uygun özel teklif ve kampanyalarla müşteriye kazanç, Hopi üyesi markalara da yeni bir büyüme ve verimlilik alanı yaratıyoruz. Türkiye’nin önder markalarının Hopi’de biraraya gelmesinden ve ortaya çıkan işbirliği platformundan büyük mutluluk duyuyoruz. Sağlıklı büyümenin yolu teknoloji ve inovasyondan geçiyor. Hopi ilk günden başlayarak artan bir hızda müşterileri ve Türkiye için yarar ve fark yaratacak.” dedi. Cem Boyner, Hopi’yi hazırlayan ve hayata geçiren Hopi ekibine, Boyner Grup Strateji ve İş Geliştirme Bölümü’ne, Boyner Grup Perakende şirketlerine ve tüm üye şirketlere teşekkür etti.

İLK OLACAK

Hopi Genel Müdürü Onur Erbay ise Hopi’nin hem yazılımı hem dizaynı hem de iş modeliyle geçen günyada bir ilk olduğunu ve teknolojiyi de kullanarak müşteriyi heyecanlandıracak birçok yenilik sunacaklarını belirtti. Erbay, “Hopi’nin arka planında çalışan önemli bir ‘CRM ve big data’ yazılımı var. Hopi, teknolojisiyle ‘big data’dan yararlanarak kampanyaları kişiselleştirerek müşteriler ve markalar için değer yaratıyor. Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini markaların binlerce teklifiyle en uygun şekilde eşleştiren bu yazılım âleme kazandırıyor. Böylece Hopi müşterileri kendi tercih ve alışkanlıklarına uygun en cazip kampanya ve teklifleri artık ceplerinden takip edip yararlanabilecekler. Markalar ise müşteriye uygun ürün ve teklifleri ulaştırarak verimliliklerini artıracaklar. Yıl sonuna kadar mobil ödeme, fotoğraf ile ürün arayabilme, ‘Benim Olsa’ listesi oluşturma ve sevdikleriyle paylaşabilme gibi pek çok yeniliği Hopi’ye adım adım entegre edeceğiz. Hopi yeni teknolojilerle ve farklı sürprizlerle kendini sürekli yenileyecek.

Uygulamayı hem indirmek hem de kullanmak ücretsiz. İlk 1 yıl sonunda 5 milyona yakın Hopi kullanıcısı olacağını tahmin ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: