Eski taşlardan amfi tiyatro yapıldı

Kertenkele dizinde imam değişikliği!

Taksim’de 1915 gerilimi

Serenay Survivor All Star’da yarışacak

Akhisar farkını ortaya koydu

Gündem 4 Mayıs 2015
315

Akhisar Ticaret Borsası ile Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın açtığı stant, genel kurulun lojistik üssü olduğu görüldü.

İki gün süren genel kurulda aralarında Ramiz, Keskinoğlu, As Kuru Kahve, Dört Mevsim Gazozları’nın da olduğu Akhisar’ın ünlü markaları 5 bin delegeye lezzet şöleni yaşattı. 250 kilogram Akhisar köftesi ikram edildi, 5 bin adet zeytin ve zeytinyağı ile Türk kahvesi dağıtıldı. Standı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, destekleri için Borsa ve Oda yönetimine teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, Akhisar’ın marka olma yolunda önemli adımlar attığını belirterek “Akhisar yöresel ürünlere sahip çıktığı gibi onu marka haline de getiriyor. Bu yüzden de alkışı hak ediyor. Akhisar zeytinin anavatanı” dedi.

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat ise marka yolculuğunun henüz bitmediğini ifade ederek, “5 yıl önce Akhisar’da zeytin mi var diye sorulurken geldiğimiz noktada Akhisar artık ‘zeytinin başili’ olarak anılıyor” dedi. Türkiye’nin “en”leri içinde Akhisar’ın en iyi marka haline geldiğini söyleyen Alhat, bunun belde ekonomine büyük katma değer sağladığını ve yatırımcının olağanüstü ilgisiyle karşı karşıya oldukların belirtti.

Alhat, “Akhisar Zeytin İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yüzde 90’ı satıldı. Yapılacak olan 10 yeni lisanslı depolama projesi ise zeytincilikte yüksek standartı getirecek. 50 bin tonluk zeytin daha iyi tuzlanacak. Hedefimiz Türk zeytin ve zeytinyağını hakettiği noktaya taşımak, Akhisar kalitesini tüm sektörde hakim kılmak” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: