Oktay Ekşi’den Zaman Gazetesi’ne destek ziyareti!

Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Sözüm söz’

Kılıçdaroğlu: Dünyanın en kolay işi devlet yönetmektir

Matematik dersinde net artırmak için ne yapmalıyız ?

AK Partili adaya saldırı şoku! Sopayla giriştiler

Gündem 22 Nisan 2015
235

AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, seçim çalışması kapsamında Tekman’da esnaf ziyareti yaparken sopalı bir grubun saldırısına uğradı.

Erzurum’da AK Parti’den 5’inci sıra milletvekili adayı olan, Şeyh Said’in torunu Av. Abdurrahim Fırat, akrabasının Halkın Demokrat Partisi’den belediye başkanı olduğu Tekman beldesinde saldırıya uğradı.

AK Parti Erzurum 5. Sıra milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, belde ziyaretleri için partililerle beraber Tekman’a gitti. İlçe parti teşkilatını ziyaret eden Fırat, gezisine esnafı dolaşarak devam etti. O sırada müddeaya göre Halkın Demokrat Partili Tekman Belediyesinin önünde bekleyen bir grup, slogan atıp seçim otobüsünü yumurta fırlattı. Bunun üstüne pozisyona tepki gösteren partililer ile grup arasında gerginlik yaşandı. Çevredeki esnafın araya girmesiyle çatışmanın büyümesi engellendi.

Olay akabinde izahlarda bulunan Şeyh Said’in torununu Abdurrahim Fırat, provokatif eylemlere gelmeyeceklerini ifade ederek, barış içinde bir seçimin yapılmasını istedi. Fırat,” Seçim gezimiz için geldiğimiz Tekman’da bir grup provakatif eylemler yapan grupla tatsız vukaatlar yaşandı. Biz bu grupların ne yapmak istediklerini ve amaçlarını çok iyi biliyoruz. Biz asla bunlardan korkmadık korkmayacağız. Yeni Türkiye sloganıyla çıktığımız seçimlerde her zaman demokrasi diyeceğiz. Bunlara oy veren yurttaşlarımızın, oynanmak isteyen oyunları görmesini istiyoruz. Herkes hürdür. Batıda barış diyerek doğuda şiddet uygulayan bir zihniyet asla başaramayacaktır” dedi.

Çıkan vukaatlarda bir AK Partili üyenin aldığı darbe neticesinde yaralandığı açıklandı

ŞEYH SAİD KİMDİR?

Erzurum’un Hınıs beldesine bağlı Kolhisar Köyü’nde 1865 senesinde geçen dünyaya gelen Şeyh Said, 1925’te Doğu Anadolu’da çıkan ayaklanmanın önderi olduğu gerekçesiyle idam edildi. Şeyh Said’in torunlarından Ali Sait Fırat Tekman’da, Hasan Basri Fırat ise Hınıs’ta Barış ve Demokrasi Partisi’den belediye başkanı seçilirken bir diğer torunu Abdurrahim Fırat da Ak Parti’den milletvekili adayı oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
İş var başvuru yok

İş var başvuru yok

20 Mart 2015
284
Asgari ücret belli oluyor

Asgari ücret belli oluyor

2 Aralık 2014
242
Karaman Polisi yeni yıla hazır

Karaman Polisi yeni yıla hazır

27 Aralık 2014
345
Düzce madalyaya doymuyor!

Düzce madalyaya doymuyor!

27 Nisan 2015
375

%d blogcu bunu beğendi: