Kaya Çilingiroğlu Zehra’ya çok kızdı

Halil Darvaş ilk kez babasının mezarında

Paralel şantaj çetesine baskın

İstanbul’da petrol çıktı!

AK Parti Kırıkkale’de kan bağışladı

Gündem 8 Mart 2015
309

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı yönetimi ile üyeler hizmete yeni giren Kızılay Kan Merkezini ziyaret etti. Ziyaretin ardından ise merkezde kan bağışladılar. Kırıkkale Zafer Caddesi üzerinde bulunan yeni hizmet binasına geçen Kızılay Kan Merkezi ziyaretine AK Parti İl Başkanı Mursel Akçay olmak üzere özrü bulunmayan tüm teşkilat üyeleri katılarak kan bağışında bulundu.

KAN VERELİM SAĞLIKLI KALALIM

AK Parti İl Başkanı Mursel Akçay kan bağışlamanın önemine dikkat çekerken bu konuda duyarlı davranmaları için vatandaşlara da uyarılar da bulundu. Kızılay’ın Türkiye’nin gözbebeği olduğunu belirten Akçay, “Kan verelim ki sağlıklı yaşayalım, sağlıklı kalalım. Hem Kızılay’a destek vermek hem de Kızılay’ın vatandaşlarımıza destek vermesi için bugün buradayız. Kan vermek çok önemli. Bu manada biz Kırıkkale’de ki tüm hemşehrilerimizi kan vermeye davet ediyoruz. Teşkilatımız olarak il, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe teşkilatlarımızla Kızılay’a kan vererek destek çıkıyoruz. Teşkilat olarak Kızılay’a desteklerimiz inşallah hep devam edecek. Çünkü Kızılay’ın yapmış olduğu görev gerçekten çok önemli ve çok kutsal. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada da ülkemizin ismini duyuyor ve yardıma muhtaç insanlara yardımlarda bulunuyor” dedi.

KIRIKKALE’YEÖRNEK DAVRANIŞ

AK Parti İl Başkanı Mursel Akçay’ın ardından Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Kaplanhan konuşma yaptı ve kan bağışından dolayı Ak Parti İl Teşkilatına teşekkür etti. Yeni mekanlarına ziyarete gelerek Kırıkkale’ye örnek davranış gösteren İl Teşkilatına teşekkür eden Kaplanhan, “Hepimizin bildiği gibi Kızılay’ın faaliyetleri anlatmakla bitmez. Bu gün bir ünite kan bir hayat kurtarır. Günümüzde, hükümetimizin verdiği destekle artık insanlarımız kan aramak yerine direkt hastanelerden, genel merkezimizden ihtiyaçlarını anında temin edebiliyorlar. Onun için son zamanlarda kan vermek üst seviyelere ulaştı. Bu tür faaliyetleri basın mensuplarının kamuoyuna aktarması vesilesiyle vatandaşımız daha duyarlı, daha bilinçli oluyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: