James Bond’un yeni filminin fragmanı yayınlandı

Chibuike taraftarı çıldırttı

Bu kafa başka bedende yaşayacak!

1 Mayıs büyük coşkuyla kutlandı

AK Parti kan kaybetti

Gündem 7 Haziran 2015
321

2007 seçimlerinde 13 il dışında 1. parti çıkan AK Parti, 2011’de 14 ilde rakiplere boyun eğdi. AK Parti bu seçimde ise 10 ili daha kaptırdı ve toplam 24 ili kaybettiği görüldü. Bu 24 ilde, 1. parti Cumhuriyet Halk Partisi-Halkın Demokrat Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi öne geçti.

2011’DE OLUŞAN DURUM

2011’de yapılan seçimde Cumhuriyet Halk Partisi, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne’de 1. parti olamadı. Ege’de ise Aydın, İzmir ve Muğla’da yine Cumhuriyet Halk Partisi en çok oyu aldı. AK Parti, Akdeniz’de Mersin ve Milliyetçi Hareket Partisi Önderi Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de 1. parti oldu. Tunceli’de Cumhuriyet Halk Partisi kazanırken, AK Parti, Muş, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Batman, Mardin ve Van’da da 1. parti olamadı ve Halkın Demokrat Partisi kökenli bağımsızlar ipi göğüsledi.

2015’DE OLUŞAN DURUM

Bu seçimlerde ise AK Parti geçen seçimde 1. parti olduğu 10 ili daha yitirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, İzmir, Aydın, Eskişehir, Zonguldak, Muğla ve Çanakkale’de 1. parti, oldu. Milliyetçi Hareket Partisi ise sadece Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de ilk sırayı aldı. Halkın Demokrat Partisi, Tunceli, Diyarbakır, Muş, Ağrı, Kars, Ardahan, Iğdır, Van, Bitlis, Siirt, Batman, Şırnak, Mardin ve Hakkari’de adeta şov yaptı.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: