İdris Naim Şahin de parti kuruyor! İşte partisinin adı

Youtube amatör sanatçılara destek verecek

Manisa Ahmetli de insanlık örneği

Ünye’de ateşten atladılar!

Ahmet Davutoğlu’ndan seçim barajı açıklaması

Gündem 4 Aralık 2014
295

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TGRT Haber’de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Seçim barajı tartışmalarına ilişkin “Kendine güvenen bir parti olarak barajın arkasına da saklanmadık barajdan da korkmadık”

PARALEL YAPI

– Paralel yapı bir cemaat mi diye sorarsanız, cemaat değil.
– Milli Güvenlik Kurulu’nda hiçbir cemaat konuşulmamıştır, hiçbir cemaate karşı da tedbir düşünülmemiştir. Paralel bir yapı, paralel bir örgüt konuşulmuştur ve ona karşı tedbir düşünülmüştür çünkü biliyoruz ki onlar hedeflerine ulaşmış olsalardı Türkiye’de meşru siyaset yapma alanı kalmayacaktı.

ÇÖZÜM SÜRECİ

– Çözüm süreci, herhangi bir süreç ancak kamu düzeni ve demokratik sistem içinde olur. Burada tabii yine bu tecrübe esnasında HDP’nin de üslubunun demokratik prensipler etrafında dönüşmesi, değişmekte olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla yeni bir ortam oluşuyor. Bu yeni ortamda tabii hedefimiz en kısa sürede nihai sonuca ulaşmak.
– Hız katma konusunda hiçbir tereddütümüz yok. İnşallah seçimden önce nihai noktaya doğru geliriz. Tabii inşallah hedefimiz bu. Mümkün olsa yarın. Bizim için bir şey yok. Ama önemli olan biz bunu dediğimizde bütün aktörlerin de aynı iradeyi gösterdiğinden emin olmalıyız. O açıdan bir zaman zikretmiyorum. Atılması gereken adım atılacağı zaman atılır.

YENİ ASKERLİK DÜZENLEMESİ

– Mümkün olduğu kadar profesyonelce askerliği meslek olarak benimsemiş insan unsuruna ağırlık vermek lazım. Biraz önce Meclis grup başkan vekillerimizle görüştüm. Sözleşmeli er ve erbaş alımlarıyla ilgili kolaylaştırıcı ve yaşı düşüren çok ciddi bir paket getiriyoruz. Böylece meslek olarak askerlik yapacak olanların Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki oranını artıracağız
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: