Muratpaşa’ya 85 araç filoya katıldı

SGK’dan anlamlı proje

Sokakta hem mendil satıyor hem de ders çalışıyor!

Reaksiyon dizisinde beklenmeyen ayrılık!

80 yaşındaki kadın terkedildi

Gündem 21 Şubat 2015
323

80 yaşındaki  Hatice Akdaş, eşi öldükten sonra oğullarının evi kentsel dönüşüme vermek istediğini, kendisinin ise kocasının hatırası olan 20 yıllık evini terk etmek istemediğini söyledi.

BAKIMA İHTİYACIM VAR

Oğullarının bu nedenle kendisini terk ettiğini belirten Hatice Akdaş, şunları söyledi:“Benim bakıma ihtiyacım var. Devletten bakım istiyorum. 4 duvar içinde duvar kemiriyorum. Ne meyve görüyorum, ne ekmek. Yakınlardaki şantiyeden işçiler öğle yemeklerini bana getiriyor. Bir yudum su verenim yok. Korkuyorum geceleri ama ne yapacağım. Korkunun ecele faydası yok. Başka gidecek kapım yok. Ben burada aç da ölsem kimsenin haberi olmayacak. Kimse ilgilenmiyor. Kaldım burada. Bacaklarım yürüse iyi kötü yemek, çay pişiririm. Ama kalkamıyorum. Yoldan geçenlere ekmek, su aldırıyorum. 3 ayda bir yaşlılık aylığı alan Hatice Akdaş, kimseye borcu olmadığını belirterek, “Bir tek Allah’a can borcum var. Yattığım yatağın demirleri kırılmak üzere, kaynak yapılması lazım. Onu kim götürecek, nasıl olacak bilmiyorum” diyerek gözyaşı döktü.

YAŞADIĞI ORTAMI GÖRÜNCE İRKİLDİM

Yaşlı kadınla 3 yıl önce sağlık ocağında tanıştığını söyleyen tıbbi mümessil Emin Çalışkan, kendi imkanları doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştığını söyledi. Çalışkan, “Hatice teyzeyle, 3 yıl önce gittiğim sağlık ocağında karşılaştım. Durumunun kötü olduğunu gördüm. Yolumun üzeri diye kendisini evine bıraktığımda, kaldığı evi gördüm. Yaşadığı ortamı görünce irkildim. İnanamadım zaten” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.Hatice Akdaş’ın durumunu gördükten sonra daha sonraki gelişlerinde kendisine devamlı ziyaret ettiğini belirtti.

İLAÇLARINI BEN GETİRİYORUM 

Emin Çalışkan, şöyle konuştu: “Her geldiğimde hal hatrını sordum. Baktım ki raporlu, ilaçları var. Kendisinin gidip gelme durumu yoktu. Ben doktorlarla görüştüm ve ilaçlarını alarak getirmeye çalıştım. Zaman zaman kendi imkanlarımla ilaçlarını almaya ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum. Ayaklarında sıkıntı vardı. Ortopedi doktoru bir arkadaşıma gösterdim ve ameliyat ettirdim. Şu an bacaklarında platin var. Durumu gerçekten içler acısı. Yaşadığı ortam hijyenik değil. İnşallah birileri kendisine yardımcı olur. Vicdanı olan herkes bu hareketi yapar. Kendisi bana ‘oğlum’ diye hitap ediyor. Kendisine bir telefon aldım. İhtiyacı olduğunda arıyor. Zaten kaç günlük ömrü kaldı ki, benim istediğim bundan sonraki ömrünü biraz rahat geçirsin.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Hobbit rekorla vizyona girdi

Hobbit rekorla vizyona girdi

18 Aralık 2014
322
Oyun havalarıyla coşturdu

Oyun havalarıyla coşturdu

14 Şubat 2015
320
Fenerbahçe şaşırttı!

Fenerbahçe şaşırttı!

17 Ocak 2015
383
Aşırı hız can aldı

Aşırı hız can aldı

23 Mart 2015
365

%d blogcu bunu beğendi: