Tuba Büyüküstün ilk sıraya yerleşti

Bursaspor’un yabancıları canavar gibi

Bonzai içen asker ölümden döndü

Burger King’de hijyen skandalı

8 yaşındaki Ahmet’i 2 saat sorguladılar

Dünya 29 Ocak 2015
371

Ahmet adlı bir Müslüman çocuğu öğretmenin “Je suis Charlie’ saldırısı hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusu karşısında diğer öğrencilerin aksine “olumlu buluyorum. Onlar bizim peygamberimize hakaret etti ve karşılığını buldu” cevabını verdiği iddia edildi. Okul yönetiminin ebeveynleri okula çağırdığı, çıkan tartışma sonrası ise polis çağrıldığı belirtildi. 

2 SAAT SORGULADILAR

Okul yönetiminin durumu polis anlattığı, minik Ahmet’in polis tarafından yaklaşık iki saat ifadesinin alındığı ve terörün ne anlama geldiği sorusuna ise cevap veremediği belirtildi. 
Ailenin avukatı Sefen Guez’in polisler hakkında mahkemeye dava açtığı ve dergi saldırısından sonra Fransızların Müslümanlara karşı bakışının hangi boyutlara ulaştığı konusunda bu olayın önemli bir emsal teşkil ettiğine dikkat çektiği belirtildi.

OKUL MÜDÜRÜ ÇOCUĞA BASKI YAPIYOR

Olaydan sonra okul idaresi ve sınıf arkadaşlarından özür dileyen 8 yaşındaki çocuğun okul müdüründen gördüğü baskı yüzünden okula dönmek istemediği ve babanın okul müdürü hakkında polise şikayette bulunduğu belirtildi.

Ayrıca yaşı reşit olmayanların kanun ile ilgili sorunlarında ilk önce bilgilendirilip izni alınması gerekilen cumhuriyet savcılığı çocuk biriminin olaydan habersiz olduğu ve bu sorgulamaya polisi birimlerinin tek başına karar verdikleri belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
İzmir Dikili’de Sel Felaketi

İzmir Dikili’de Sel Felaketi

29 Kasım 2016
634
Yurdum İnsanından Kareler

Yurdum İnsanından Kareler

22 Kasım 2016
2.369
2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

31 Aralık 2015
584

%d blogcu bunu beğendi: