İstanbul’da pislik operasyonu !

Aziz Yıldırım ile Ali Koç hakkında şok iddia!

Taksim’de hareketli saatler

Google’ın mini bilgisayarı çıktı

70 yaşındaki kadına tecavüze iyi hal indirimi

Gündem 24 Nisan 2015
398

Diyarbakır’da 2014 senenın Ocak ayında, felçli ve görme engelli 70 yaşındaki H.A.’ya tecavüz suçundan 21 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan sanık Abdullah Taşkıran’a, eylem teşebbüste kaldığı gerekçesiyle ve iyi hal indirimi uygulanarak 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Sanığa ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezası ise ertelendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan müddeanameye göre; akrabaları ile aynı binada oturan ve felç geçirdiği için yatalak olan görme engelli H.A.’ya, gece evine giren bir kişi tecavüz etti. Yaşlı kadının üst kattaki yeğenine seslenmesi üstüne, paniğe kapılan kuşkulu kaçarken, yakınlarının ihbarı üstüne vukaat yerine polis personelleri geldi. Evde inceleme yapan polis sigara izmariti, bir çift erkek ayakkabısı ve bir gömlek tespit etti. İlk ifadesinde utancından tecavüze uğradığını gizleyen mağdur H.A., “Gece biri cama vurarak kapıyı açmamı istedi. Kapıyı açmayınca kurcalamaya başladı. Gözlerim görmüyor ve felçliyim. Bu kişi kapıyı bir süre kurcaladıktan akabinde içeri girdi. Vücudumun belirli bölgelerini elledi. Ben bağırınca yeğenimin eşi geldi. Bu yanda kaçtı” dedi.Olayla ilgili ifadesine başvurulan ihtiyar kadının akrabaları, “Gece bağırma sesi duyunca aşağıya indik. Bir şahsın elinde elbiselerle, yalınayak kaçtığını gördük. Halamın yanına gittiğimizde çıplak vaziyette yerde yatıyordu. Korkudan titriyordu. Utandığı için tecavüzü polise söylememiş. Sonra bize dedi” dedi.

Yaşlı kadının utandığı için tecavüzü söylemediğini öğrenen polis H.A.’nın yeniden ifadesini aldı. İkinci ifadesinde vukaatı anlatan ihtiyar kadın, 1 yaşından beri gözlerinin görmediğini ve 2 seneden bu yana da felçli olduğunu belirterek, ilk ifadesinde utandığı için tecavüze uğradığını anlatamadığını dedi.

SİGARA İZMARİTİNDEN TESPİT EDİLDİ

Evde yapılan incelemede ele geçirilen sigara izmariti daha akabinde kriminal incelemeye gönderildi. İzmaritten alınan tükürük örneğini inceleyen polis, bir silahla yaralama vukaatının teşirinden alınan kan örneği ile DNA eşleşmesi sağlandığını tespit etti. DNA eşleşmesi ile bir fabrikada gece bekçisi olarak çalışan Abdullah Taşkıran’ın kimliğine ulaşan polis, evli ve 3 çocuk babası olan kuşkulunun cep telefon kayıtlarını da incelemeye aldı. İncelemede kuşkulunun cep telefonunun, vukaat günü ihtiyar kadının evinin yakınlarında sinyal verdiği tespit edildi. 4 aylık araştırma neticesindende kimliği tespit edilen kuşkulu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bu arada mağdurenin Dicle Üniversitesi’nde yapılan muayenesinde beden ve ruh sağlığının bozulduğu açıklandı.

SUÇU PKK’YA ATTI

İddianamenin kabul edilmesinin akabinde sanık Abdullah Taşkıran’ın yargılanmasına geçen Aralık ayında 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Davanın ilk duruşmasında ifadesi alınan sanık Taşkıran “Suçlamayı kabul etmiyorum. Olay yerinde bulunan sigara izmaritinin oraya nasıl gittiğini bilmiyorum. Devlete çalıştığım için PKK tarafından tehdit edildim. Onların başıma açtığı bir dert olduğunu düşünüyorum. Mağdurum tahliyemi istiyorum” dedi.

Mağdur kadının ise, yatalak olduğu için duruşmaya gelemeyeceğinin anlaşılması üstüne  ifadesi evinde alındı.

Davanın 7’nci celsesinde esas ile ilgili görüşünü açıklayan savcı, sanığın eyleminin ‘nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs’ kapsamında kaldığını belirterek bu yönde cezalandırılmasını istedi. Duruşmada son sözleri sorulan sanık Abdullah Taşkıran, “Ben bu suçu işlemedim. Beraatimi istiyorum. Yüce adaletinize sığınıyorum” dedi.

TEŞEBBÜSTE KALDIĞI İÇİN VE ‘İYİ HAL’DEN İNDİRİM

Daha akabinde kararını açıklayan mahkeme sanık Abdullah Taşkıran’ı önce 9 yıl hapis cezasına çarptırdı. Eylemin bedenen kendini savunamayacak kişiye karşı işlendiğini dile getiren mahkeme, sanığa 13 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Eylemin teşebbüs aşamasında kalmasını dikkate alan mahkeme cezanın 6 yıl 9 aya indirilmesine hükmetti. Mağdurun beden ve ruh sağlığının bozulması nedeniyle cezayı 10 yıl hapis’e çıkaran mahkeme, sanığın yargılama esnasındaki davranışlarını ‘olumlu’ değerlendirerek cezayı 8 yıl 4 aya indirdi.

Sanığın ‘Geceleyin konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan da 2 yıl hapisle cezalandırılmasına karar veren mahkeme, Abdullah Taşkıran’ın yargılama esnasındaki olumlu davranışlarını dikkate alarak bu cezayı 1 yıl 8 aya indirip erteledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Ali Atay’a şok tepki

Ali Atay’a şok tepki

2 Mayıs 2015
315
50 gramlık dev teknoloji!

50 gramlık dev teknoloji!

29 Mart 2015
344
PES 15 Piyasaya Çıktı

PES 15 Piyasaya Çıktı

20 Kasım 2014
344
Kablosuz sarj edilen araba!

Kablosuz sarj edilen araba!

27 Ocak 2015
384

%d blogcu bunu beğendi: